Advert
Advert
Advert

KFC'nin tavukları uzaya gidecek!

Uzay turizmi için çalışmalara hız verilirken World View şirketi, ticari uçuşlar öncesi test uçuşları gerçekleştirecek. Testlerde KFC’nın tavukları stratosfere gönderilecek!

KFC'nin tavukları uzaya gidecek!
KFC'nin tavukları uzaya gidecek! Admin
Bu içerik 146 kez okundu.
Advert

2013 yılında uzay turizmine yönelik çalışmalarına hız veren World View, 2016 yılında balonlar ile insanları stratosfere göndermeyi planlıyordu. Şirket bu hedefin biraz altında kalmış olsa da bu yıl stratosfere KFC tavukları gönderecek.

Sabit bir konumda duracak World View, insanları sadece stratosfer içinde gezdirmeyi değil, uzaktan algılayıcılar ve teleskoplar ile gözlem yapabilmelerini amaçlıyor. Şirket, bunun için uzaktan kumandalı yüksek irtifa balonu Stratollite isimli aracı kullanmayı planlıyor. Stratolit, rüzgar hızlarına göre kendini ayarlayarak belirli bir pozisyonunda 6-12 saat kadar sabit kalabiliyor.

World View, bu ay içinde Stratolit ile stratosfere paketlenmiş KFC tavuğu göndererek aracın 4 gün havada kalmasını planlıyor. Bu çalışmayla aslında insanlı uçuşlar ile ticari pazara girmek için tüm entegre sistem testleri yapılacak. Bu ay içinde yapılması planlanan tavuklu uçuş, KFC’nin sosyal medya kanallarından canlı yayınlanacak.

World View KFC
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı