Advert
Advert
Advert

Kılıçdaroğlu, Bylock kullanan 4 bakanın ismini açıklayacak!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadaroğlu, Cemaat'in gizli yazışma programı ByLock'ı kullanan 4 AKP'li bakanın ismini ise önümüzdeki günlerde açıklayacağını duyurdu.

Kılıçdaroğlu, Bylock kullanan 4 bakanın ismini açıklayacak!
Kılıçdaroğlu, Bylock kullanan 4 bakanın ismini açıklayacak! Admin
Bu içerik 143 kez okundu.
Advert

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarını yaşanan son olaylar, Cumhuriyet Gazetesi yazarlarının ve HDP milletvekillerinin tutuklanması üzerine olağanüstü topladı. Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, Kılıçdaroğlu'nun hem Merkez Yönetim Kurulu (MYK) hem de Parti Meclisi (PM) toplantısında, FETÖ'nün haberleşme sistemi olan ByLock kullanan dört bakanın ismini zamanı gelince kamuoyuna açıklayacağını söylediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu, AKP'nin muhalefeti sine-i millet demeye, Meclis'in dışına çıkmaya zorladığını ifade ederek “Bu oyuna gelmeyeceğiz ve Meclis'i sahipsiz bırakmayacağız. Bakanlar bile direkt sarayla muhatap. Başbakan'ın karar alma yetkisi yok. FETÖ'cü AKP'li vekiller de yargılanmalı” dediği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu'nun HDP'liler gibi CHP'li vekillerin de davaları olduğunu hatırlatıp, “Biz sokağa çıkmayacağız. Mücadele edeceğiz. Bedel ödemek gerekiyorsa öderiz. Halka direnme hakkını anlatacağız” ifadesini kullandığı öğrenildi.

ByLock CHP AKP FETÖ Kemal Kılıçadaroğlu
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol yasağına bir açıklama daha
Alkol yasağına bir açıklama daha
Rus generalin torunundan Türkiye'ye çağrı
Rus generalin torunundan Türkiye'ye çağrı