Advert
Advert
Advert

Köylülere işkence iddiası: HDP heyet gönderiyor

Şemdinli’nin Şapatan köyüne baskın düzenleyen asker ve polislerin köylülere işkence yaptığı öne sürüldü. HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, köye heyet göndereceklerini açıkladı.

Köylülere işkence iddiası: HDP heyet gönderiyor
Köylülere işkence iddiası: HDP heyet gönderiyor Admin
Bu içerik 80 kez okundu.
Advert

Hakkari, Şemdinli’nin Şapatan köyüne baskın düzenleyen asker ve polislerin köylülere işkence yaptığı ileri sürüldü. HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, köye bir heyet göndereceklerini açıkladı.

Dihaber’de yer alan habere göre 2 bin nüfuslu Altınsu (Şapatan) köyünde önceki gece asker ve polisler baskın düzenledi. Haberde baskın sırasında köylülerin meydanda toplanarak işkenceden geçirildiği iddiasına yer verildi. bazı köylülerin gözaltına alınıp İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü ve işkencenin burada da devam ettiği iddiası da haberde yer aldı. Habere göre gözaltına alınan 36 köylüden 20’si serbest bırakıldı ancak serbest bırakılanlara gittikleri Şemdinli Devlet Hastanesi’nde darp raporu verilmedi.

Bazı köylülerin Şemdinli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu belirtilirken Gazete Duvar’a konuşan HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan 25 Temmuz’da Diyarbakır’da başlayıp geçen hafta İstanbul’da devam eden ve yarın Van’a taşınacak olan “Vicdan ve Adalet Nöbeti”ne gidecek HDP heyetinden bir grubun Hakkari’nin Şapatan Köyü’ne geçerek köylülerle görüşeceğini ifade etti.

hdp şemdinli şemdinli işkence
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maçka İlçe Jandarma Komutanı ile ilgili flaş gelişme
Maçka İlçe Jandarma Komutanı ile ilgili flaş gelişme
"Sağlıkta cevaplar vahim"
"Sağlıkta cevaplar vahim"