Advert
Advert
Advert

Küba'dan Donald Trump'a mesaj

Küba, ABD Devlet Başkanı Donald Trump'ın Küba politikasında geriye dönüş kararını kınadı.

Küba'dan Donald Trump'a mesaj
Küba'dan Donald Trump'a mesaj Admin
Bu içerik 127 kez okundu.
Advert

Filiz Yavuz / Madrid, ()-  Geçmişin baskıcı yöntemlerinin yeniden devreye alındığını ifade eden Küba yönetimi. ABD’den gelen sosyalist cumhuriyete karşı her türlü tehdit ve Küba demokrasine uygulanan her türlü insan hakları ihlallerine rağmen diyaloğa hazır olduğunu söyledi.

Öte yantan pek çok Latin Amerikalı lider ABD’ye karşı KÜBA ile dayanışma içinde olduklarını açıkladı. Trump’ın Küba politikasına yönelik adadaki "insan hakları ihlallerini" bahane ederek dün açıkladığı karar, iki ülke arasındaki seyahat ve ticaret alanlarında bazı kısıtlamalar içeriyor.

Küba Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada Küba hükümeti adına ülkeye uygulanan ablukanın sıkılaştırılmasına yönelik Trump’ın aldığı yeri karar kınandı. Geçmişin baskıcı yöntemlerinin yeniden devreye alındığını vurglulanan açıklamada "ancak bu politikanın başarısız olduğunu zaten geçmiş gösterdi” ifadeleri kulanıldı. Küba yönetimi, ABD’den gelen sosyalist cumhuriyete karşı her türlü tehdit ve Küba demokrasine uygulanan her türlü insan hakları ihlallerine rağmen “karşılıklı saygı ve işbirliği temelinde” diyaloğa hazır olduğunu açıkladı.

küba donal trump
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi