Advert
Advert
Advert

Külkedisi hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı

Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) Modern Dans Topluluğu ; izleyiciler ve eleştirmenler tarafından büyük beğeni toplayan yapımı Cinderella’yı 6 Ekim 2016 Perşembe saat 20.00’de yeniden sahneleyecek.

Külkedisi hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı
Külkedisi hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı Admin
Bu içerik 291 kez okundu.
Advert

Herkes tarafından bilinen klasik Külkedisi masalının ağırlıklı olarak  güldürü öğeleri ve güçlü bir görsellikle yeniden yorumlandığı eseri, ödüllü Alman koreograf Anna Vita, ADOB için özel olarak hazırladı.

Genç ve yetenekli dansçılardan oluşan Cinderella prodüksiyonu, MDT’nin sergilediği diğer eserlere nazaran alışılmışın dışında bir tarza sahip olup, dansın yanında mimik ve jestlerin  ağırlıklı olarak kullanıldığı bir eser…

Modern Dans Topluluğu

Modern Dans Topluluğu (MDT) 1992 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü bünyesinde Ankara’da kurulmuştur. Şubat 93’te ilk prömiyeri ile profesyonel repertuvar topluluğu niteliğinde sahne üstü faaliyetlerine başlamıştır.

MDT Ankara Opera Sahnesi’nde periyodik olarak verdiği temsiller ve her yıl repertuvarına eklediği yeni eserlerle, temsillerine, yurtiçi ve yurtdışı turnelerine devam etmektedir.

MDT kendi iç eğitiminin yanı sıra  bir çok üniversitede çeşitli etkinlikler ve söyleşilerle gençlere modern dansla ulaşmayı başarmış ve birçok üniversitede Modern Dans Bölümü’nün açılmasına öncü olmuştur.

CINDERELLA (Modern Dans)

Anna Vita (Koreograf), Ivan Alboressi (Koreografi Asistanı) , Talat Ayhan (Dekor), Tülay Usta (Kostüm), Fuat Gök (Işık),

Tarih: 6 Ekim  2016, Perşembe

Saat: 20.00

Yer: Opera Sahnesi (Atatürk Bulvarı No:20 Ulus Ankara (0312) 3107833)

Satış noktaları:

Opera Binası Ana Gişe – 03123246801

Modern Dans Topluluğu Cinderella
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi