Advert
Advert
Advert

“Kurt” Belgeseli 11 Kasım’da TRT Belgesel’de…

Türkiye’nin belgesel alanında da öncü yayın kuruluşu olan TRT Belgesel, yapımına iki yıl önce başlanan ve çekimleri tümüyle Türkiye’de gerçekleştirilen “Kurt” adlı belgeselini izleyiciyle buluşturuyor…

“Kurt” Belgeseli 11 Kasım’da TRT Belgesel’de…
“Kurt” Belgeseli 11 Kasım’da TRT Belgesel’de… Admin
Bu içerik 1116 kez okundu.
Advert

Türkiye’nin öncü belgesel kanalı TRT Belgesel, yeni bir belgesel ile Anadolu’nun yaban hayatına ışık tutacak. Dünyanın en tehlikeli ve gizemli hayvanları arasında kabul edilen kurtları doğal yaşam alanında izleyerek Türk Belgeselciliğine kazandıracak.

Anadolu’nun “Yaban Hayatında” Kurtlar…

TRT Belgesel Kanalı, Anadolu'nun yaban hayatını konu alan belgesellerine bir yenisini daha ekleyerek; “Kurt” adlı yeni belgeseliyle, hem bu türün Anadolu için anlamının, hem de kurtların mevsimsel davranışlarının anlatıldığı yeni bir belgesele imza attı.

Efsanelere ve masallara konu olan Anadolu kurtlarını 2 yıl boyunca 6 farklı şehirde gözlemleyen belgeselciler, doğal yaşamın sessiz ve güçlü efendileri olarak bilinen kurtları 2014 yılından itibaren gece-gündüz, sıcakta ve -25 derecede farklı alanlarda gözlemledi. Belgesel; Kars-Sarıkamış, Antalya-Elmalı, Bolu-Gerede, Kırıkkale-Çerikli, Kastamonu-Daday ve Ankara-Beypazarı’nda yapılan 113 günlük çekimlerin ardından ekranlara taşınacak.

Belgesel için yöre halkıyla, avcılarla, yerel yetkililerle ve akademisyenlerle de görüşme ve çalışma toplantıları yapan ekip; daha önce hazırlanan bir çalışma programına uygun şekilde kayıtlar alınmış ve ham kayıtlar en üst düzey teknoloji kullanılarak montaj sonrasında yayına hazır hale getirilmiştir. Belgeselin sonunda 8 dakikalık bir kamera arkası bölümü de yer almaktadır.

Deneyimli Bir Ekibin Titiz Çalışması ve TRT Kalitesiyle…

“Kurt” belgeselini; Daha önce Bozkırın Çocukları: Anadolu Yaban Koyunu, Dev Kanatlar: Kara Akbaba, Ayı ve İnsan, Kuşlar Çakallar ve Diğerleri belgesellerinin yönetmenliğini yapan Ece Soydam, yaklaşık 10 yıldır bu projelerde birlikte çalıştığı kameraman Erol Yazıcı ve ekibe yeni katılan kameraman Attila Arslan ile çekimleri gerçekleştirdi... Kurgusunu Özgür Arıkan’ın, müziklerini Erdem Helvacıoğlu’nun yaptığı belgeseli, Nuri Gökaşan seslendirdi.

“Kurt” belgeseli, TRT Belgesel kanalında HD kalitesiyle 11 Kasım Cuma akşamı saat 21.35'te izleyiciyle buluşacak…

Kurt belgesel Kastamonu Daday TRT Belgesel Kanalı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Serbest bırakılan 4 insan hakları savunucusu hakkında karar!
Serbest bırakılan 4 insan hakları savunucusu hakkında karar!
CHP'li başkan Canpolat, Silivri’de sel mağdurlarını ziyaret etti
CHP'li başkan Canpolat, Silivri’de sel mağdurlarını ziyaret etti