Advert
Advert
Advert

Kurtulmuş'tan ilginç Katar krizi yorumu!

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Suudi Arabistan, körfez ülkeleri ve Katar arasındaki krizin bayrama kadar sona ereceğini ümit ettiklerini belirtti.

Kurtulmuş'tan ilginç Katar krizi yorumu!
Kurtulmuş'tan ilginç Katar krizi yorumu! Admin
Bu içerik 86 kez okundu.
Advert

-  BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Suudi Arabistan, körfez ülkeleri ve Katar arasındaki krizin bayrama kadar sona ereceğini ümit ettiklerini belirterek, "Bu kriz tamamıyla yapay bir krizdir. Malesef yapay olarak ortaya çıkarılmıştır, sunidir. Ondan dolayı çözümü de diğer krizlere göre daha kolay olur diye ümit ediyoruz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, özel uçakla bugün Ordu'ya geldi. AK Parti İl Başkanlığı'nda ilçe belediye başkanları ile toplantı düzenleyen Numan Kurtulmuş, Suudi Arabistan, körfez ülkeleri ve Katar arasında yaşanan krize değinerek, "Ramazan gelmesine rağmen İslam dünyasındaki problem, sorunlarda ortadan kalkmış değil. Özellikle Suudi Arabistan, bazı körfez ülkeleri ve Katar arasındaki hem bölge siyasetini hem Türkiye'nin, hem de İslam dünyasının gündemini ciddi bir şekilde işgal etmiş bulunuyor. Ümit ediyoruz ki, bütün çabamızı, gücümüzü de ortaya koyuyoruz, bu kriz bir an evvel sonlandırılır. Kardeş, dost, bölge ülkeleri arasındaki bu itilafların ortadan kalkması mümkün olur. Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilk andan itibaren telefon diplomasisiyle, bütün devlet başkanlarıyla, hükümet başkanlarıyla görüşmeler yapılarak bu sorunun çözülmesi için büyük bir gayret sarf ediyoruz. Ümit ederiz sorun bayrama kadar çözülür. Böylece Körfez ülkeleri bayramı huzur içerisinde ağız tadıyla bitirmiş olurlar" dedi.

ÇÖZÜMÜ DE KOLAY OLUR DİYE ÜMİT EDİYORUZ

numan kurtulmuş katar
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme