Advert
Advert
Advert

‘Kuruşunuzu bırakmayın’

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı etiketlerde kuruşlu fiyatlar yazıldığı halde süper ve zincir marketlerdeki peşin ödemeli alışverişlerde para üstü olarak kuruş ödenmediğini belirterek, “Piyasaya sürülen 197 milyon 139 bin 950 adet 1 kuruş nerede” ifadesini kullandı.

‘Kuruşunuzu bırakmayın’
‘Kuruşunuzu bırakmayın’ Admin
Bu içerik 159 kez okundu.
Advert

Palandöken, tasarruf bilincinin artırılması için kuruş kullanımının önemine işaret etti. Kuruş kullanımının fiyatların yukarı yönlü eğilimini dizginleyeceğini vurgulayan Palandöken, “Etiketlerde kullanılan kuruşlu fiyatlar nakit ödeyen için geçerli değil.

Çünkü bazı etiketlerde kuruşlu fiyatlar yazıldığı halde süper ve zincir marketlerde peşin yapılan alış verişlerde para üstü olarak kuruş ödenmiyor. Piyasaya sürülen 197 milyon 139 bin 950 adet 1 kuruş nerede? Halkımız bilinçli davranıp kuruşunu istemeli” değerlendirmesinde bulundu. 

MARKETLERDE ISRARCI OLUN

Büyük marketlerin kasalarında kuruş bulundurması gerektiğini kaydeden Palandöken, “197 milyon 139 bin 950 adet 1 kuruş piyasada gözüküyor. Bu yılın 9 ayında 26 milyon 161 bin 600 adet 1 kuruş piyasaya sürülmesine rağmen halen kuruş yok. Kuruşlu para üstünün ödenmesinde vatandaşımız ısrarcı olmalıdır” dedi. Palandöken, alışverişlerde fiş ve raf fiyatlarının iyi takip edilmesi ve fişteki fiyatların mutlaka kontrol edilmesi gerektiğini bildirdi.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Selçuk Dereli'nin büyük acısı: Kuzeni şehit oldu
Selçuk Dereli'nin büyük acısı: Kuzeni şehit oldu
Hollanda'da bazı camilerden Erdoğan'ın sözlerine tepki
Hollanda'da bazı camilerden Erdoğan'ın sözlerine tepki