Advert
Advert
Advert

Lice'de 1'i yaralı 2 terörist sağ yakalandı

Bayrak-54 Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Müşterek Birlik Operasyonu'nda 1'i yaralı 2 teröristin sağ olarak yakalandığı belirtildi

Lice'de 1'i yaralı 2 terörist sağ yakalandı
Lice'de 1'i yaralı 2 terörist sağ yakalandı Admin
Bu içerik 123 kez okundu.
Advert

DİYARBAKIR, () - Diyarbakır'ın, 6 ilçesi ve 104 köyünü kapsayan ve dün  uzman çavuş Ramazan Bahşiş'in şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı 'Bayrak-54 Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Müşterek Birlik Operasyonu'nda 1'i yaralı 2 teröristin sağ olarak yakalandığı belirtildi. Valilik, operasyonun dünkü bölümünde çok sayıda silah ve mühimmatın yanı sıra, bir de bombalı araç saldırılarında kullanılacağı değerlendirilen İngiltere plakalı bir aracın ele geçirildiğini açıkladı.  

Valilikten yapılan yazılı açıklamada 7 bin 742 asker, polis ve güvenlik korucusunun katıldığı operasyonun devam ettiği belirtilerek, dün gerçekleştirilen temas araması sırasında Lice ilçesi Türeli Köyü Kalkanlı Mezrası mülki sınırları içerisinde 2 farklı yerde bir grup terörist ile sıcak temas sağlandığı belirtildi. Silahlı çatışma sonucu 1'i yaralı 2 teröristin sağ olarak yakalandığı bildirildi. Bağlan köyü mücavir alanında, 1 AK-47 Kalaşnikof tüfek, 2  şarjör, 7.62 mm çapında 15 fişek ele geçirildiği kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

"Lice İlçesi Yolçatı Köyü kırsal alanında saat 14.40 sıralarında bir grup terörist ile sağlanan teması müteakip, çıkan silahlı çatışma neticesinde yaralı olarak hastaneye sevk edilen 1 kahraman silah arkadaşımız, Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, 2 personel ise hafif şekilde yaralanmıştır."

Diyarbakır lice
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı