Advert
Advert
Advert

Mahkeme'den davayı birleştirme ısrarı

Demirtaş’ın Yasin Börü ve 3 HÜDA-PAR’lının ölümü ile bağlantılı olduğunu ileri süren mahkeme davaları birleştirmek istiyor.

Mahkeme'den davayı birleştirme ısrarı
Mahkeme'den davayı birleştirme ısrarı Admin
Bu içerik 127 kez okundu.
Advert

Demirtaş’ın tutuklu yargılandığı davaya bakan Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi, 6-8 Ekim Kobenê eylemleri sırasında yaşamını yitiren Yasin Börü ve 3 HÜDA-PAR’lının davası ile birleştirilmesi amacıyla ikinci kez Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne talepte bulunduğu ortaya çıktı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu yargılandığı davaya bakan Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nin dosyayı 6-8 Ekim Kobenê eylemleri sırasında yaşamını yitiren Yasin Börü ve 3 Hür Dava Partilinin davası ile birleştirilmesi amacıyla Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne talepte bulunduğu ortaya çıktı. Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin talebi bir defa reddetmesi üzerine, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ikinci kez talepte bulundu.

Mahkeme gerekçesinde ise, Demirtaş’ın Yasin Börü ve 3 Hür Dava Partilinin öldürülmesi olayı ile bağlantılı olduğunu ileri sürüyor.

selahattin demirtaş hdp yasin börü mahkeme
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atalay Demirci hakkında flaş karar
Atalay Demirci hakkında flaş karar
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü