Advert
Advert
Advert

Mahkeme, Enis Berberoğlu'nun görüşmelerini cımbızladı!

CHP’li Enis Berberoğlu’nu tutuklayan mahkeme, suç tarihi olarak kabul ettiği güne ait birçok telefon görüşmesini görmezden geldi.

Mahkeme, Enis Berberoğlu'nun görüşmelerini cımbızladı!
Mahkeme, Enis Berberoğlu'nun görüşmelerini cımbızladı! Admin
Bu içerik 108 kez okundu.
Advert

CANAN COŞKUN - CUMHURİYET - CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasına, hakkında hazırlanan fezleke ile eklenmesine Can Dündar’ın kitabında geçen “Nihayet 27 Mayıs Çarşamba günü öğleden sonra solcu bir milletvekili getirdi görüntüleri” ifadeleri gerekçe gösterilmişti.

Berberoğlu’nun avukatları Murat Ergün ve Yiğit Acar da Eylül 2016’da İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan yargılamada Berberoğlu’nun telefon baz bilgilerinin yer aldığı HTS kayıtlarının getirilmesini istemişlerdi.

Mahkeme dosyasına giren HTS kayıtları, 27 Mayıs 2015’te Berberoğlu’nun başka gazetecilerle de iletişim kurduğunu ortaya koydu. HTS kayıtlarına göre Berberoğlu o gün, Hürriyet gazetesi adına kayıtlı telefon numaraları ile 7, Sözcü gazetesi ile 3, gazeteci Şirin Payzın ile 4, Doğan TV ile de 2 kez iletişim kurdu.

Mahkeme, Berberoğlu’nun mesaj alıp gönderme, aranma ve arama şeklinde gerçekleşen yaklaşık 100 irtibatı arasında gazeteci Can Dündar’ın kullandığı belirtilen Ko Medya A.Ş. adına kayıtlı telefon numarasını aramasını ise yöneltilen suçlamaya delil yaptı.

enis berberoğlu fetö can dündar Murat Ergün Yiğit Acar
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atalay Demirci hakkında flaş karar
Atalay Demirci hakkında flaş karar
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü