Advert
Advert
Advert

Mahkeme: Türkiye IŞİD'e destek verdi

Almanya'nın Hamburg kentinde bir mahkeme, PKK'yla ilişkili bir kişiyi yargılarken, Türkiye ile ilgili ilginç bir not düştü.

Mahkeme: Türkiye IŞİD'e destek verdi
Mahkeme: Türkiye IŞİD'e destek verdi Admin
Bu içerik 253 kez okundu.
Advert

Mahkeme, PKK’lıyı hapis cezasına çarptırdı; Ancak "PKK'nın  Irak’taki Ezidiler’i koruduğunu, Türkiye’nin de aynı dönemde Ezidiler’i yerlerinden eden IŞİD’e ‘destek verdiğini" öne sürdü.

Die Welt gazetesinin haberine göre, karar Hamburg mahkemesinin 60 yaşındaki Ezidi kökenli bir kişinin, PKK adına para toplamasına ilişkin davasında geldi.

Mahkeme, Bremen’de PKK eylemlerine katılan ve PKK adına Ağustos 2014 ile Mart 2015 arasında para toplayan, kimliği de Alman yasaları nedeniyle açıklanmayan kişinin, “Ezidi kökenden geldiğinin belirlendiğini”, bu çerçevede baskıya maruz kaldığına hükmetti.

Mahkeme hakimi, PKK’nın AB tarafından terörist grup olarak kabul edildiğini  vurguladığı kararında, "PKK’nın Suriye ve Irak’ta “Ezidilere yönelik soykırım girişiminde IŞİD’e karşı mücadele ettiğini” de kayıtlara geçirdi.

Tüm bu unsurları “hafifletici neden” kabul eden mahkeme, yargılanan PKK’lıya 1 yıl 9 ay hapis cezası verdi, ancak cezayı erteledi. Böylece sanık serbest kaldı.

PKK IŞİD
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘FETÖ, Almanya’da broşürle harekete geçti’
‘FETÖ, Almanya’da broşürle harekete geçti’
‘FETÖ, Almanya’da harekete geçti’
‘FETÖ, Almanya’da harekete geçti’