Advert
Advert
Advert

Maltepe Cezaevi önünde CHP'den Adalet Nöbeti

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasından sonra CHP İstanbul İl Örgütü tarafından Maltepe Cezaevi'nin önünde 'Adalet nöbeti' tutulmaya başlandı.

Maltepe Cezaevi önünde CHP'den Adalet Nöbeti
Maltepe Cezaevi önünde CHP'den Adalet Nöbeti Admin
Bu içerik 80 kez okundu.
Advert

Ramazan EĞRİ / İSTANBUL, () 39 ilçenin, gençlik kolları ve kadın kolları her gün 10.00-22.00 saatleri arasında cezaevi önünde nöbet tutacak.

Sabah saatlerinde Maltepe Cezaevi önüne gelen ve ilk nöbeti tutacak olan CHP Kartal İlçe Örgütü üyesi yaklaşık 40 kişi, “Adalet ve demokrasi nöbetindeyiz" yazılı pankart açarak, “Adalet istiyoruz" ve “Bu daha başlangıç mücadeleye devam" sloganları attı.

CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç yaptığı açıklamada, “Dün Türkiye'de evrensel hukukun ve vicdanının kabul edilmediği bir karar çıktı. Genel Başkanımız ve İl Başkanımızın dediği gibi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin örgütleri, adalet gelene kadar, Türkiye'de demokrasi gelene kadar bu mücadelemizi hep beraber sürdüreceğiz. Bizler, Türkiye'de bir arada, kardeşçe yaşamak istiyoruz. Ne istemişiz? Bu ülkede demokrasi istemişiz. Bu ülkede adalet istemişiz. Bundan başka bir şey istememişiz. Bugün Genel Başkanımız Ankara'dan İstanbul'a gelmek için büyük yürüyüşü başlatmıştır. Ayrıca İl Başkanımız Maçka'da ve burada olduğu gibi nöbet tutmaya başladık. Burada Maltepe Cezaevi önünde İstanbul'un 39 ilçesi her gün burada sırayla sabah saat 10.00'dan akşam 22.00'ye kadar nöbet tutacağız. Ne zamana kadar?  Ta ki Türkiye'de demokrasi gelene kadar, adalet işleyene kadar. Yaşamın her alanında bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz" dedi

Maltepe Cezaevi chp adalet nöbeti
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme