Advert
Advert
Advert

Mamak'ta ağaçlar naklediliyor

Başkentray projesinin geçiş noktaları üzerinde bulunan ağaçlar zarar görmemesi için başka noktalara taşınıyor.

Mamak'ta ağaçlar naklediliyor
Mamak'ta ağaçlar naklediliyor Admin
Bu içerik 200 kez okundu.
Advert

Mamak Belediyesi ilçe sınırları içerisinde çalışmaları devam eden Başkentray projesinin geçiş noktaları üzerinde bulunan ağaçları, çalışmalarda zarar görmemesi için başka noktalara taşıyor.

Çalışmaları büyük bir titizlikle yürüten ekipler hassas tür ve ekonomik değeri yüksek olan mavi ladin, batı ladini, mavi servi, leylandi gibi ağaçları Büyükşehir Belediyesi’nden getirilen özel araçlarla nakletti. Kıbrıs Mahallesi’ne nakledilen ağaçlar yine aynı titizlikle toprakla buluşturuluyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Başkentray kapsamında ilçemiz sınırları içerisinde yürütülen çalışmalarda taşınabilir durumda olan ağaçları naklederek zarar görmesini engelliyoruz. Yeşil alan ve ağaçlarımızı koruyoruz” dedi.

Dayanıklı ağaçlar saksıya alınıyor

Hassas türleri hızlıca toprakla buluşturan Mamak Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri dayanıklı olan türleri taş budama yaparak 100 litrelik büyük saksılara alarak muhafaza ediyor. Saksılara alınarak muhafaza edilen dayanıklı türler de mart ayında ilçede belirlenen noktalara nakledilecek.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay'dan MEB'in sözlü sınavlarıyla ilgili karar
Danıştay'dan MEB'in sözlü sınavlarıyla ilgili karar
MHP'de bir ilçe yönetimi daha feshedildi
MHP'de bir ilçe yönetimi daha feshedildi