Advert
Advert
Advert

Mansur Yavaş'tan, ''Ankara için hazırız'' mesajı

MHP'den 2009 Yerel Seçimleri'nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan Mansur Yavaş...

Mansur Yavaş'tan, ''Ankara için hazırız'' mesajı
Mansur Yavaş'tan, ''Ankara için hazırız'' mesajı
Bu içerik 817 kez okundu.
Advert

MHP'den 2009 Yerel Seçimleri'nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan Mansur Yavaş, 2014 Yerel Seçimler adaylığı için kişisel internet sitesinden bir açıklama yaptı. Mansur Yavaş açıklamasında 2014 yerel seçimlerinde Ankara için adaylığının önceliğinin partisi MHP olacağının altını çizdi.

2009 Yerel Seçimlerinde MHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan ve aldığı yüzde 27 oy oranı ile dikkatleri üzerine çeken Beypazarı eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2014 Yerel Seçimlerinde Ankara için aday olup olmayacağı, aday olursa hangi partiden adaylığını koyacağı sorularına kişisel internet sitesinden yaptığı bir açıklama ile cevap verdi.

İşte Mansur Yavaş'ın 2014 Yerel Seçimleri ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı ile ilgili yaptığı o açıklama...

Değerli Dostlarım,

Her platformda en iyi şekilde temsil ettiğime inandığım partimden, parti yönetiminin bugüne kadar yaptığı açıklamalara rağmen, Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak, sorumluluk almaya hazır olduğumu bilmenizi isterim.

Her ne olursa olsun, partim Ankara için başka bir aday açıklayana kadar ben, 40 yıldır gönül verdiğim Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayıyım. Bayram sonrasında yapılacak aday açıklamalarında adaylığımla ilgili bir gelişme olmaması durumunda ise, anketler ışığında belirleyeceğim yeni yol haritamı sizlerle paylaşacağım.

Bir Ankaralı olarak sizinle birlikte Ankara’yı bir dünya Başkenti yapmak için aday olma kararımı destekleyen, bugüne kadar yanımda olan herkese teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım.

Sevgi ve Saygılarımla

Mansur YAVAŞ

MANSUR YAVAŞ KİMDİR?

Mansur Yavaş, 1955 yılında Ankara'nın Beypazarı ilçesinde doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini Beypazarı'nda yaptıktan sonra 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak öğrenimine devam etmiştir.

1983 yılında Fakülte'den mezun olan Mansur Yavaş, askeri savcı olarak tamamladığı askerlik sonrası Beypazarı'nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yapmıştır. Siyasete olan ilgisi gençlik yıllarında başlayan Yavaş, 1989-1994 yıllarında Belediye Meclis üyeliği, 1994 yılında Belediye Başkan adayı olmuştur.

BEYPAZARI'NI GÜZELLEŞTİRDİ

18 Nisan 1999 seçimlerinde %51 oy oranıyla 8 bin 500 oy alarak Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş, beş yıl içerisinde yaptığı çalışmalarla Beypazarı'nı, Türkiye'nin en güzel on güzel ilçesinden biri yapmayı başarmıştır. Tarihi Beypazarı konaklarının restorasyonu ve binlerce yıllık Beypazarı tarihini koruma çalışmalarıyla '2001 Yılının En İyi Yerel Yöneticisi', Türk Dil Kurumu tarafından anadilimiz Türkçe'nin korunması nedeniyle verilen onur ödülü, Doğa savaşçıları'nın 'Çevre Ödülü', 24 Eylül 2004 tarihinde TÜSİAV tarafından "Yılın Belediye Başkanı" seçilmiştir.

18 Nisan 2004 yılında %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Beypazarı Belediye Başkanı seçilmiştir.

2009'DA DA ADAY OLMUŞTU

Mansur Yavaş 2009 yerel seçimlerinde MHP 'den Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na aday olmuştur.

Mansur Yavaş, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan olan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu. Ancak %27 oy alarak rakipleri İbrahim Melih Gökçek ve Murat Karayalçın'ın ardından üçüncü sırada seçimi tamamladı

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi