Advert
Advert
Advert

Markafoni'nin yeni sahibi açıklandı

İngiltere'deki Türk moda devi Select, 30 Haziran'da faaliyetlerini durduran Markafoni için dünyanın en önemli e-ticaret şirketlerinden Güney Afrika merkezli Naspers Grup ile el sıkıştı.

Markafoni'nin yeni sahibi açıklandı
Markafoni'nin yeni sahibi açıklandı Admin
Bu içerik 177 kez okundu.
Advert

Naspers'dan satın aldıkları Markafoni'yi yeniden pazar lideri yapmak için çalışacaklarını vurgulayan Select Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, "Biz zor durumdayken aldığımız Select'in küllerinden yeniden doğmasını sağladık ve 250 mağazayla İngiltere'nin en güçlü markalarından biri yaptık. Şimdi çok daha büyük bir başarı öyküsünü ülkemizde yazmak için Markafoni'yi bünyemize kattık" dedi.

CNN Türk'ün aktardığına göre Mahiroğlu, düzenlediği basın toplantısında Markafoni'yi satın alma süreci ve gelecek planlamalarına ilişkin bilgi verdi.

Markafoni'nin doğru zamanda ortaya çıkmış, hikayesi olan, Türkiye'nin ilk online alışveriş sitelerinden biri olduğunu hatırlatan Cafer Mahiroğlu, böylesine önemli bir markanın yok olmaması gerektiğini vurguladı. Mahiroğlu, şunları söyledi:

‘VEFA BORCUMUZ VAR'

"Avrupa'nın her yerinde yatırım yapma potansiyeline sahibiz ama biz Türkiye'yi tercih ettik. Çünkü ülkemize hem vefa borcumuz var hem de Türkiye'nin geleceğine güveniyoruz. Markafoni gibi Türkiye'den çıkmış büyük bir markanın yok olmasına göz yumamazdık."

'15 MİLYON DOLAR BÜTÇE AYIRDIK'

"Satın alma ve 3 yıl sürmesini öngördüğümüz yeni yatırımlar için toplam 15 milyon dolar bütçe ayırdık. Ayrıca diğer uyum çalışmaları için de 15 milyon dolarlık yatırım öngörüyoruz. Biz orta vadede Markafoni'yi bugün 31 milyar TL olan e-ticaret pazarının zirvesine taşımayı amaçlıyoruz."

‘SORUNUN KAYNAĞINI VE ÇÖZÜMÜNÜ BİLİYORUZ'

"Markafoni Türkiye'de e-ticaret pazarının ilklerinden ve marka değeri olarak en büyüklerinden biri. 600 çalışanıyla yıllık 150 milyon dolar ciroya ulaşmış, 270 milyon dolara el değiştirmiş bir büyük markadan söz ediyorum. Pazardaki yenilik ve gelişmelere ayak uyduramadığı için zor bir süreçten geçti.

Satın alma aşamasına gelene kadar arkadaşlarımızla Markafoni ve online ticaret pazarı konusunda uzun ve detaylı çalışmalar yaptık. Markafoni, özelinde sorunun nereden kaynaklandığını ve çözümün ne olduğunu biliyoruz. Bu topraklardan çıkmış bir değeri yeniden eski gücüne kavuşturmak hatta yeniden pazarın en güçlü oyuncusu yapma hedefiyle yola çıkıyoruz."

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor