Advert
Advert
Advert

Mecburi otostop

Sosyal medyada önceki akşam, “Hacettepe Üniversitesi’nden bir kız öğrencisinin otostop çekerken kaçırıldığı” yönünde çıkan iddialar, kısa sürede yayıldı.

Mecburi otostop
Mecburi otostop Admin
Bu içerik 453 kez okundu.
Advert

Bazı öğrenciler olayı gördüğünü öne sürerken, bazıları da Güney Kore’li birkaç öğrenciye laf atılmasıyla abdere çıktığını, kaçırma olayının olmadığını savundu. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, iddiaların ardından yapılan incelemeler sonucunda böyle bir olay yaşanmadığı öğrenildi. 

Yaşanan gelişmelerin ardından, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’ndeki ulaşım sorunu ve öğrencilerin otostopkonusuyla ilgili talepleri yeniden gündeme geldi. Hürriyet Ankara, Hacettepelilerin otostop çektiği noktaları inceledi.

İddiaları sosyal medyada duyan Hacettepeliler, dün de otostop çekerek okula ulaşmaya devam etti. Öğrencilerden Tuğçe Sağlam, “Okulda 5’inci senem ve otostop çekerken hiç sorun yaşamadım. Bu haberin yalan olduğunu düşünüyordum” dedi. Selma Coşkun, “Endişelendim ancak bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. Ulaşım sıkıntısı yüzünden bu haldeyiz” yanıtını verdi.

VAKİT KAYBI VE EKONOMİK NEDENLER

İsim vermek istemeyen bir öğrenci ise, “2. sınıftayım henüz böyle bir şey duymadık. Otobüsler için çok sıra oluyor. Üç araç değiştirenler için masraflı oluyor. Mecburen otostop çekiyoruz” derken, Fatih Demirkaya ise şöyle konuştu: 
“Başımıza gelmedi ama otostop noktaları için MOBESE kameraları yerleştirilebilir. Tek binmemeye ve sticker olan araçları tercih ediyoruz. Metro okula çok uzak, aktarmalar da yeterli değil. Vakit kaybı ve ekonomik nedenlerden dolayı öğrenciler otostop çekiyor.

KAÇIRILMA OLAYI YAŞANMADI BİLGİLER KULAKTAN DOLMA

Sosyal medyada gündeme gelen bir kız öğrencinin otostop çekerken kaçırıldığı iddialarının ardından Ankara Emniyeti geniş çaplı soruşturma başlattı. Yapılan incelemelerde böyle bir olayın yaşanmadığı, kaçırılan bir öğrencinin de olmadığı tespit edildi. 

Ayrıca konuyla ilgili olarak hiç kimsenin şikâyetçi olmadığı da ortaya çıktı. Polis, olayla ilgili Twitter’da paylaşım yapanları bularak ifadelerine de başvurdu. Şahısların verdikleri ifadelerde, olayı bir başkasından duyduklarınını ve şahit olmadıklarını belirttikleri öğrenildi.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme