Advert
Advert
Advert

"Meclis'in tam önünde Atatürk'e büyük saygısızlık"

​İstanbul milletvekili Dr. Ali Şeker TBMM önündeki Atatürk Meydanı'nın bakımsızlığının nedenini Başbakan Yıldırım'a sordu.

"Meclis'in tam önünde Atatürk'e büyük saygısızlık"
"Meclis'in tam önünde Atatürk'e büyük saygısızlık" Admin
Bu içerik 93 kez okundu.
Advert

Dr. Ali Şeker yaptığı açıklamada "Ankara'nın merkezinde, TBMM'nin hemen önünde, yerli yabancı turistlerin, diplomatların geçiş güzergâhında yer alan ve 1. Dünya savaşı sonrasından cumhuriyetin kuruluşuna kadar bir sürecin betimlendiği meydan, ismi Atatürk Meydanı olduğu için mi bu kadar bakımsız bırakılıyor" diye sordu.

CHP'li Şeker, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve bu kuruluş sürecine kadar yaşananları konu alan bu anlamlı meydan, son yıllarda rutin bakımlarının yapılmaması ve gereken ilgi ve özenin gösterilmemesi sebebiyle üzerine yazılmış olan kabartma yazıları dökülmüş, mermerleri granitleri kırılmış, kirlenmiş, havuzlarında su akmaması nedeniyle kalan su birikintileri yosun tutmuş durumdadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ve başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cumhuriyetin kurucu kadrolarına saygı nişanesi olarak yaptırılan bu meydanın son dönemlerdeki bu harabe görünüme terk edilmesi meydandan sorumlu olanların ve kenti yönetenlerin geçmişimize gösterdikleri saygının bir göstergesidir" şeklinde konuştu.  

Dr. Ali Şeker AKP Genel Başkanı'nın "15 Temmuz 18 Mart'tan daha anlamlı" sözleriyle ülkeyi yine bir ayrıştırmaya götürmeye çalıştığını söyleyerek "Cumhuriyet ve Atatürk ile dertleri var. Bu nedenle Atatürk ismini hemen hemen her yerden silmeye çalışıyorlar" dedi.

ali şeker atatürk meydanı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Turistik bölgelerde ormanlar nedense hep ‘parsel parsel’ ya​nıyor'
'Turistik bölgelerde ormanlar nedense hep ‘parsel parsel’ ya​nıyor'
Otomobil uçuruma yuvarlandı: 6 yaralı
Otomobil uçuruma yuvarlandı: 6 yaralı