Advert
Advert
Advert

Meclis Başkanı'na Erdoğan ve Kılıçdaroğlu çağrısı

Nuri Okutan'dan Meclis Başkanı'na çağrı: "Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nu bir masada topla, konu büyümeden çözülür."

Meclis Başkanı'na Erdoğan ve Kılıçdaroğlu çağrısı
Meclis Başkanı'na Erdoğan ve Kılıçdaroğlu çağrısı Admin
Bu içerik 136 kez okundu.
Advert

Nursima KESKİN / ANKARA, () - BAĞIMSIZ Milletvekili Nuri Okutan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'ne destek olduğunu belirterek, "TBMM Başkanı'mız durumdan vazife çıkarır da Erdoğan'la Kılıçdaroğlu'nu bir masa etrafında toplar ve konu daha büyümeden orada tartışılarak çözülür. Bu talebimi, Sayın Kahraman'a iletmek istiyorum" dedi.

Bağımsız Isparta Milletvekili Okutan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasını ve CHP'nin Ankara'dan İstanbul'a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nü gündeme getirdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünü önemli bulduğunu vurgulayan Okutan, şöyle konuştu:

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun 'adalet' talebiyle yürümesine amasız lakinsiz destek veriyorum. MİT TIR'ları olayı ve sonrasındaki gelişmelere baktığımızda hem AKP hem CHP'den farklı düşündüğümüzü söylemek durumundayım. İktidarda devlet aklını ana muhalefette demokratik sağ duyuyu görememekten şikayetçiyiz. Sayın Erdoğan'ın baskıcı ve kural tanımayan yönetim anlayışını, CHP'nin kritik milli meselelerdeki sorumsuz muhalefet anlayışını milletimizin onaylamadığını değerlendiriyoruz. Bu yönetim ve karşısındaki muhalefet anlayışı devletimizi ve demokrasimizi sıkıntıların içine sokmuştur. En bariz örneği MİT TIR'ları olayında görüyoruz. Böyle bir olay patlak verdiğinde demokratik ülkelerde yapılan şey sorumluların istifa etmesidir. Biz bu şekilde yapılan sevkiyata karşı olduğumuz gibi, baskın yapılması ve ilgili görüntülerine medyaya yayınlanmasına da karşıyız. İktidarda devlet aklı CHP'de demokratik sağduyu ortadan kalkmıştır. Kimse bu konunun ülkemizi nerelere sürükleyebileceğini görmüyor"

"TALEBİMİ SAYIN KAHRAMAN'A İLETMEK İSTİYORUM"

Meclis Başkanı İsmail Kahraman'dan sorunu çözmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu bir masa etrafında buluşturmasını talep eden Nuri Okutan, "Belki TBMM Başkanı'mız durumdan vazife çıkarır da Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nu bir masa etrafında toplar ve konu daha büyümeden orada tartışılarak çözülür. Bu talebimi Sayın Kahraman'a iletmek istiyorum. Bir 'oldu bitti'ye Meclis iç tüzüğü değiştirilmek isteniyor. Muhalif milletvekilleri için şimdi her türlü bahaneyle fezlekeler hazırlanıyor" dedi.

nuri okutan ismail kahraman kemal kılıçdaroğlu erdoğan
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek