Advert
Advert
Advert

MHP'de muhalifler ve Bahçeli için kader günü

MHP tüzük kurultayı kararı bugün açıklanıyor.

MHP'de muhalifler ve Bahçeli için kader günü
MHP'de muhalifler ve Bahçeli için kader günü Admin
Bu içerik 117 kez okundu.
Advert

MHP'de seçimli olağanüstü kurultayın önünü açan tüzük kurultayı ile ilgili nihai karar merakla bekleniyor. Kararla birlikte Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sinan Oğan gibi MHP'den ihraç edilen isimlerin siyasi gelecekleri de şekillenecek.

MHP geçtiğimiz yıl 19 Haziran günü kurultaya gitmiş; Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan, Bahçeli’nin karşısına rakip olarak çıkmıştı. Ancak söz konusu kurultay Bahçeli yönetiminin girişimiyle mahkemeye taşınmış ve aradan geçen sürede yılan hikayesine dönmüştü. İşte bugün tartışmalı kurultay ile ilgili karar verecek. Mahkeme; tüzük kurultayının yürütmeyi durdurmasına yönelik talepleri değerlendirecek ve nihai kararını verecek.

AKŞENER PARTİ KURABİLİR

Meral Akşener önceki gün yaptığı açıklamada “19 Haziran 2016 kurultayın yapıldığı gün. Bugün bir yıl oldu. AKP iki kongre yaptı. Yarın (bugün) mahkememiz var. Adalet nerede göreceğiz” demişti. Meral Akşener ve diğer isimlerin bugün verilecek karara göre siyasi kariyerini yeniden şekillendirmesi bekleniyor. Kulislerde Akşener’in parti kurabileceği en çok konuşulanlar arasında.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atalay Demirci hakkında flaş karar
Atalay Demirci hakkında flaş karar
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü
İsveç’e mevsimin ilk karı düştü