Advert
Advert
Advert

MHP'li muhalifler geri sayıma başladı

Kuruluşu geçtiğimiz hafta duyurulan “Türk Milliyetçileri Hayır Diyor Platformu" yarından itibaren çalışmalarına başlıyor.

MHP'li muhalifler geri sayıma başladı
MHP'li muhalifler geri sayıma başladı Admin
Bu içerik 261 kez okundu.
Advert

MHP’den ihraç edilen genel başkan adayları ve muhalifler ile ülkücülerin kurduğu “Türk Milliyetçileri Hayır Diyor” platformu çalışmalarına başlıyor. Platform üyeleri yarından itibaren Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi ve Demokrat Parti’nin de aralarında bulunduğu siyasi partileri ziyaret turuna çıkacak.

İlk ziyaret ise Gültekin Uysal’ın Genel Başkanlık koltuğunda oturduğu Demokrat Parti’ye yapılacak. Heyette; Bağımsız Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan ve Nevzat Bor bulunuyor.

‘ORTAK HAREKET ETME TEKLİFİNDE BULUNACAĞIZ’

Konuyla ilgili sozcu.com.tr’ye konuşan MHP Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu “Referandum çalışmaları kapsamında gerçekleştireceğimiz bir ziyaret. Referandum için hayır tavırını takınanlarla ortak hareket etme konusunda tekliflerimizi sunacağız. Platform olarak 18 Şubat’ta Ankara’da bir deklerasyon yayımlayacağız. O tarihe kadar siyasi partilere yönelik ziyaretlerimiz sürecek. BBP’ye de Saadet’e de Demokrat Parti’ye de gideceğiz” diye konuştu. Halaçoğlu, Sözcü’nün sorunu üzerine ziyaret zincirinde ‘sol partilerin’ bulunmadığını belirtti.

PLATFORM GEÇEN HAFTA KURULMUŞTU

MHP’de, Bahçeli’ye karşı geçtiğimiz yıl adaylıklarını açıklayan; Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan’ın etkin rol oynadıkları platformun kuruluşu geçtiğimiz hafta resmen duyurulmuştu.

Sözcü / Deniz Ayas

MHP
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail'den Erdoğan'a sert yanıt: Osmanlı dönemi çoktan sona erdi
İsrail'den Erdoğan'a sert yanıt: Osmanlı dönemi çoktan sona erdi
Güngör: Bizde gazetecilik ticari faaliyet değil kamu hizmetidir
Güngör: Bizde gazetecilik ticari faaliyet değil kamu hizmetidir