Advert
Advert
Advert

Milli havayolunda Atatürk’e hakaret

Diriliş Postası Gazetesi, 6 Kasım günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden bir manşetle çıktı. Türk Hava Yolları da o gazeteyi uçaklarında ücretsiz olarak dağıttı. Bu durum büyük tepki topladı. THY, Atamıza ve getirdiği çağdaş değerlere manşetten dil uzatan gazeteyi dağıtarak bu hakarete aracı oldu.

Milli havayolunda Atatürk’e hakaret
Milli havayolunda Atatürk’e hakaret Admin
Bu içerik 252 kez okundu.
Advert

Kuruluşunda Atatürk’ün imzası olan Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında dağıtılan gazetede, Atatürk’e hakaret edildi. Bu durum büyük tepki topladı.

Muhalif yayınların uçaklarında dağıtılmasına izin vermeyen THY’nin dağıttığı gazeteler arasında Diriliş Postası da bulunuyor. O gazetenin, 6 Kasım 2016 tarihli manşeti ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretle doluydu.

PRANGA BENZETMESİ YAPILDI

Gazetenin manşetinde, “Bir İngiliz prangası Kemalizm” başlıklı haber yer aldı. Habere ilişkin fotoğrafta, zincirlenmiş ayak ve İngiltere bayrağı da vardı. Haberde, “M. Kemal kurtarıcı mı, yoksa İngiliz’in istese de kendi eliyle yapamayacağı İslam’ı yok etme, Müslümanları dinden uzaklaştırma projesinin yılmaz bir uygulayıcısı mı? Ya da İngilizlerin, Müslümanların boynuna, koluna, ayağına taktığı bir pranga mı?” sorusu yer aldı.

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ…

Haberde, ‘’İngiltere, Kemalist kadro eliyle Türkiye’de Müslüman kimliğini yok etmeye çalıştı. Harf devrimi ile Kur’an alfabesini ortadan kaldırıp yerine Latin alfabesini getiren Kemalist kadro, sekülerizmi pranga olarak bu milletin boynuna astı” denildi.

Deniz Ayhan / Sözcü

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kütahya'da trafik kazası: 3 ölü
Kütahya'da trafik kazası: 3 ölü
Konya'da aranan kişilere operasyon: 50 gözaltı
Konya'da aranan kişilere operasyon: 50 gözaltı