Advert
Advert
Advert

Minik çevreciler Çayyolu’nda iş başında

Çankaya Belediyesi, Çankaya’daki yeşil alan miktarını artırmak ve çocuklara erken yaşta doğa sevgisi kazandırmak amacıyla geleceğe fidan dikiyor. İlk kez ağaç dikme heyecanı yaşayan çocuklar, sundukları katkının mutluluğunu da ağaçlara sarılarak yaşadılar.

Minik çevreciler Çayyolu’nda iş başında
Minik çevreciler Çayyolu’nda iş başında Admin
Bu içerik 446 kez okundu.
Advert

Çankaya’nın yeşil varlığına önem veren ve ilçedeki yeşil alan miktarını artırmak için sürekli park ve ağaçlandırma çalışması yapan Çankaya Belediyesi, kendine minik ortaklar buldu. Alacaatlı Mahallesi 4931. Sokak’ta bulunan yaklaşık 14 bin 500 metrekarelik boş alanda ağaçlandırma çalışması yapan Çankaya Belediyesi, bu çalışmaları anaokulu, ortaokul ve lise öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdi.

İki gün süren ağaç dikim şenliğine ilk olarak Çayyolu’nda bulunan özel bir kolejden 15 minik öğrenci katıldı. Öğretmenleriyle birlikte ağaçlandırma alanına gelen çocuklar, çam fidanlarını büyük bir özenle tuttular, açılan çukurlara öğretmenleri ve ağaç dikim işçileriyle birlikte diktiler ve can suyu verdiler. Ağaç dikmenin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen çocukların, diktikleri ağaçlara sarılarak onlarla sohbet etmesi de günün güzel görüntülerinden oldu.

Ağaçlandırma çalışmasının ikinci gününde Yasemin Karakaya Ortaokulu ve Rıdvan – Binnaz Ege Anadolu Lisesi öğrencileri doğa ve çevre için çalıştı.

ağaç dikme Çayyolu çevreci
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O videoya CHP'li Yıldız'dan sert tepki
O videoya CHP'li Yıldız'dan sert tepki
İzleyiciye verdiği yanıt, sosyal medyada tartışma yarattı
İzleyiciye verdiği yanıt, sosyal medyada tartışma yarattı