Advert
Advert
Advert

MİT darbeyi değil akıl sağlığını araştırdı

Binbaşı O.K. MİT’e gelip bilgi verdi. Onu dinleyen MİT görevlileri O.K.’nin akıl sağlığından şüphe etti. Bütün bunların sonunda Erdoğan darbeyi ‘Eniştesi’nden öğrendi.

MİT darbeyi değil akıl sağlığını araştırdı
MİT darbeyi değil akıl sağlığını araştırdı Admin
Bu içerik 58 kez okundu.
Advert

Binbaşı O.K.’nin MİT görevlilerine ‘Darbe faaliyeti olabilir’ dediği sırada bir MİT görevlisi daha geldi. O.K. aynısını bir kez daha anlattı. Daha sonra hepsinden daha kıdemli olan uzun boylu 4 kişi O.K.’nin yanına geldi. Olayı ağırdan aldığı anlaşılan MİT, O.K.’nin akıl sağlığından şüphe ederek, getirilen bir görevli tarafından ‘halüsinasyon görüp görmediğini’ test etmeye çalıştı. Bir kişi de Deniz Aldemir ve Murat Bolat’ın telefon numaralarını aldı. Darbe olabileceği ifadesini yeterli bulmayan MİT’çiler, O.K.’ye “Deniz Aldemir’i arayarak olayı bir netleştirelim” dedi. Bunun üzerine Aldemir’i arayan O.K, “Kuvvet Komutanı gelecek, ona arz edeceğim sen de komutan olarak burada bulun” yanıtını aldı.

Fidan geldi ama...

Cumhuriyet'tan Alican Uludağ'ın haberine göre, O.K.’nin MİT’e gittiği saatlerde Genelkurmay Karargâhı’nda 2. Başkan Orgeneral Yaşar Güler Başkanlığı’nda Teröristle Mücadele Harekatı (TMH) toplantısı yapılıyordu. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak da saat 16.16’da YAŞ hazırlıkları kapsamında Genelkurmay Başkanı ile çalışma yapmak üzere Karargâh’a giriş yaptı. O.K.’nin verdiği bilgiler üzerine Hakan Fidan, 16:16’da Orgeneral Yaşar Güler’i arayarak bilgi verdi ve müsteşar yardımcısını Karargah’a göndereceğini iletti.

15 temmuz mit binbaşı darbe ihbar binbaşı ok
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisaspor'a yeni yasak
Manisaspor'a yeni yasak
Sivas'ta şüpheli çanta paniği
Sivas'ta şüpheli çanta paniği