Advert
Advert
Advert

Motorlu Taşıt Sürücü Adayı Sınavı

MEB Ehliyet Sınavı 11 Şubat soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Motorlu Taşıt Sürücü Adayı Sınavı
Motorlu Taşıt Sürücü Adayı Sınavı
Bu içerik 1260 kez okundu.
Advert

MEB Ehliyet Sınavı 11 Şubat soru ve cevapları ne zaman açıklanacak meb.gov.tr ehliyet sınavı soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? 11 Şubat 2012 tarihinde yapılan ehliyet sınavı soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte detaylı bilgi. MEB Ehliyet Sınavı 11 Şubat soru ve cevapları ne zaman açıklanacak meb.gov.tr

MEB Ehliyet Sınavı 11 Şubat soru ve cevapları ne zaman açıklanacak meb.gov.tr ehliyet sınavı soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? 11 Şubat 2012 tarihinde yapılan ehliyet sınavı soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte detaylı bilgi. MEB Ehliyet Sınavı 11 Şubat soru ve cevapları ne zaman açıklanacak meb.gov.tr ehliyet sınavı

Yılda 6 kez yapılan Ehliyet Sınavlarına girebilmek için Sürücü Kurslarına kayıt yaptırmak en önemli şartlardan biri.Sürücü Adayları kayıt oldukları sürücü kurslarında Ehliyet Sınavında birinci aşama olan teroik sınavı geçebilmek için 3 önemli konuda eğitim görmektedirler. Testolarak yapılan Ehliyet Sınavlarının sürücü adaylarının sorumlu oldukları 3 ders; motor bilgisi, trafik ve çevre bilgisi ve ilk yardım bilgisi olarak üç"e ayrılmaktadır. Adaylar bu üç dersin hepsini başarıyla geçebildiği takdirde Ehliyet almak için gerekli olan ikinci aşamaya hak kazanmış oluyor.

Ehliyet Sınavı Soru Kitapçığında; B- C- D- E sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 40 olmak üzere toplamda 120 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 150 dakika ile sınırlıdır.

A2 sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 40, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 20 olmak üzere toplamda 90 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 120 dakika ile sınırlıdır.

H sınıfı özürlü ehliyet sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30 olmak üzere toplamda 80 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 100 dakika ile sınırlıdır.

Ehliyet sınavında yöneltilecek olan her bir sorunun dört seçeneği vardır. Dört seçenekten sadece bir tanesi doğru cevaptır. Doğru bulduğunuz seçeneği cevap kâğıdında o soru için ayrılan yerde bularak işaretleyiniz. Cevap kağıdında aynı soru için birden fazla işaretlemelerde o soru yanlış cevaplandırılmış sayılır.

Her ders kendi içerisinde 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Başarılı sayılabilmeniz için her bir dersten -ayrı ayrı- 70 puan almanız gerekmektedir.

Sınav sırasında adaylara ayrı bir karalama kâğıdı verilmeyecektir. Soru kitapçığınızın içindeki boş alanları karalama yapmak için kullanabilirsiniz.

Cevabını bilmediğiniz sorular üzerinde fazla zaman kaybetmeden diğer sorulara geçiniz. Zamanınız kalırsa bu sorulara daha sonra dönebilir yeniden inceleyebilirsiniz.

Cevaplarınız puanlanırken her doğru cevaba puan verilecek, yanlış cevaplarınız dikkate alınmayacaktır. Bu sebeple sınavda cevabını bilmediğiniz sorularda doğru olduğunu düşündüğünüz şıkkı mutlaka işaretleyip boş gerçememeye özen gösterin. Sınavın bitiminde cevap kâğıdınızı ve soru kitapçığınızı salon sorumlularına teslim etmeyi unutmayınız.

Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK) Sınavı Sırasında Uyulacak Kurallar:
Sınavın başladığı andan itibaren, salon görevlilerinin tüm uyarılarına uymak zorundasınız.

Sınav başladıktan sonra görevlilerle konuşmanız ve soru sormanız yasaktır.
Sınav sırasında kopya çeken, çekmeye teşebbüs eden, kopya veren ya da kopya çekilmesine yardım eden, kurallara ve uyarılara uymayan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca bu kişiler ilk 45 dakika sonunda salondan çıkarılacaktır.

Sınavsüresince, sınavgiriş belgesi ile birlikte nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport kimlik belgelerinden birini masanızın üzerinde bulundurunuz.
Sınav başladıktan sonra adayların birbirleriyle konuşmaları, kalem, silgi vb. şeyleri istemeleri yasaktır.

Sınav sırasında sigara, çay vb. içilmesi kesinlikle yasaktır.
Sınavın başladığı belirtilmeden soru kitapçıkları açılamaz ve cevaplandırma yapılamaz.

Sınav sonrası sınav giriş belgesini, soru kitapçığını ve cevap kâğıdını mutlaka salon görevlilerine teslim ediniz. Sınav evraklarını teslim etmeyen, soru kitapçıklarının sayfalarından bir kısmını eksik teslim edenlerin sınavları geçersiz sayılacak, ayrıca haklarında yasal işlem yapılacaktır.

EHLİYET TARİHİ

Sürücü belgesi veya ehliyet yetkili kurumlar tarafından verilen; karayolunda seyreden motorlu veya motorsuz araçların bireyler tarafından idare edilebilmesine olanak tanıyan, kimlik işlevi görebilen resmi belgedir.

Arapça "ehliyyet" kelimesinden dilimize geçmiştir. Bir işin gerçekleştirilebilmesi için gerekli özelliklerin, işi yapacak kişide bulunup/bulunmama durumudur.

Dünyadaki ilk sürücü belgesinin sahibi günümüz otomobillerinin muciti olarak görülen, Karl Benz'dir. İcat etmiş olduğu Motorwagen'in çıkarttığı gürültü ve rahatsızlık yüzünden Mannheim vatandaşları Benz'den şikayetçi olmuş bunun üzerine Benz, yetkili kurumlardan kamu alanlarında arabasını kullanabilmesine olanak tanıyan bir izin belgesi almıştır.

Taşıt kullanılabilmesi için sürücü belgesini zorunlu kılan ilk ülke Prusya'dır - 29 Eylül 1903.

Sürücü belgesi kullanılacak araç tipine göre farklılıklar göstermektedirler. En yaygın olarak kullanılan sürücü belgesi sınıfı, otomobil sürücü belgesi olan B'dir. Sürücü belgesi sınıfıları: H sınıfı sürücü belgesi alacak kişilerin ilkokul mezunu olmaları yeterlidir.Bu kişilerde ilköğretim mezunu olma şartı aranmaz.

11 Şubat 2012 MEB Ehliyet Sınav Sonuçları açıklanma tarihi ise 28-28 Şubat 2012'dir...

11 Şubat 2012 MEB Ehliyet Sınav Sonuçları açıklanma tarihi ise 28-28 Şubat 2012'dir...

2012 Ehliyet Sınav Tarihleri
11 Şubat 2012
14 Nisan 2012
30 Haziran 2012
1 Eylül 2012
20 Ekim 2012
15 Aralık 2012
11 şubat ehliyet sınav sonuçları Bakanlığın sitesinde yayınlanan "Sınavlar" başlığı altında yayınlanacak. Trafiğe ehliyetsiz çıkılmamasını isteyen yetkililer, trafikte mutlaka ehliyetlerin arabada bulundurulması gerektiğini vurguluyor.

11 şubat ehliyet sınav sonuçları Bakanlığın sitesinde yayınlanan "Sınavlar" başlığı altında yayınlanacak. Trafiğe ehliyetsiz çıkılmamasını isteyen yetkililer, trafikte mutlaka ehliyetlerin arabada bulundurulması gerektiğini vurguluyor.

11 şubat ehliyet sınav sonuçları için bağlantı sayfası Haber Aktüel'den de yayınlanacak. Sonuçlar açıklandıktan sonra yayınlanacağımız bağlantıyı adres çubuğunuza kopyalayarak sınavdan aldığınız sonucu görebilirsiniz. Yine Milli Eğitim Bakanlığının Halk Eğitim Merkezi yetkilileri ile yaptığı direksiyon sınavına da ehliyet kursunuzun yetkililerinde bilgi alarak girebilirsiniz. 2011 yılının son ehliyet sınavı olan bu sınavın sonucunu binlerce kişi bekliyor.

EHLİYET SINAV SONUCUNU KONTROL ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son halini görenler şaşkınlığını gizleyemiyor
Son halini görenler şaşkınlığını gizleyemiyor
İçme suyu şebekesi patladı, yollar su altında kaldı
İçme suyu şebekesi patladı, yollar su altında kaldı