Advert
Advert
Advert

Muhtardan sokak köpeği isyanı

Yetkililerin, bölgelerindeki sokak köpeği sorununa çözüm getirmediğini savunan Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Ferhat Aygün, mahallenin farklı noktalarına, “Can güvenliğiniz için çocuklarınızı yalnız sokağa çıkarmayın ve yanınızda köpek savar cihaz taşıyınız” şeklinde uyarılar astı.

Muhtardan sokak köpeği isyanı
Muhtardan sokak köpeği isyanı Admin
Bu içerik 306 kez okundu.
Advert

Mahallelerindeki sokak köpeği sorununa yetkililerin duyarsız kaldığını öne süren Keçiören Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Ferhat Aygün, mahallenin çeşitli yerlerine “Dikkat. Bu mahalle başıboş köpekler tarafından istila edilmiştir. Can güvenliğiniz için çocuklarınızı yalnız sokağa çıkarmayın ve yanınızda köpek savar cihaz taşıyınız” ifadelerinin yer aldığı uyarı yazıları asmaya başladı.

Yetkililere çağrıda bulunan Muhtar Aygün, “Bu gidişle sokağa çıkma yasağı uygulayacağız” dedi. Mahallede boş ve yeşil alanın çok olmasından dolayı sokak hayvanlarının buralarda ürediğini belirten Ferhat Aygün şöyle konuştu: 

KEÇİÖREN’DE EN ÇOK BİZDE VAR

“Mahallemizde büyük bir başıbış köpek problemi yaşıyor. Keçiören’in 51 mahallesinin içinde en fazla sokak köpeği burada var. Bunun sebebi de Kuzey Ankara bölgesindeki yeşil alanlarda yuva yapmaları. Altındağ, Pursaklar gibi ilçelere sınır olduğumuz için orada yakalanan köpekler bu bölgeye bırakılıyor ve burada ürüyorlar.

Özellikle bu sene çok fazla. Ankara’da büyük bir hayvan barınağı olmadığı için bir belediye yakalıyor başka mahalleye bırakıyor. Başka ilçe belediyesi yakalayıp yine buraya bırakıyor. O şekilde çözmeye çalışıyorlar. Gündüz de çıkmaya başladılar. Sokakları geçtik, artık caddelerde kalabalık gruplar halinde boy gösteriyorlar. Sabah okula giden çocuklara, akşam işten dönen insanlara saldırıyorlar.

ÇOCUKLAR OLUMSUZ ETKİLENİYOR

Yavruları olduğu için koruma iç güdüsü ile insanlara saldırmaya başladılar. Mahalle sakinlerini ve mahallemize gelenleri uyarmak için ‘Dikkat. Bu mahalle başıboş köpekler tarafından istila edilmiştir. Can güvenliğiniz için çocuklarınızı yalnız sokağa çıkarmayın ve yanınızda köpek savar cihaz taşıyınız’ yazılı uyarı tabelalar yaptırıp, mahallemizin girişlerine asacağız.

Yaşananlar, çocukların psikolojisini bozuyor. Küçük yaşta yaşadıkları travma nedeniyle bir ömür boyu hayvanları sevmeyecekler. Büyük bir sorun. Keçiören Belediyesi’ne konuyu defalarca ilettik. Çözüm olmadı. Bakanlık kanalıyla da başvuru yapacağız. Yetkililerden bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyoruz.”

sokak köpeği Ferhat Aygün
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...