Advert
Advert
Advert

Nurcular referandum kararını verdi

Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz referandumda 'Hayır' diyeceklerini duyurdu.

Nurcular referandum kararını verdi
Nurcular referandum kararını verdi Admin
Bu içerik 434 kez okundu.
Advert

Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Nurcuların referandumdaki tavrını açıkladı.

“HAYIR DİYORUZ”

Güleçyüz Twitter adresinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanarak referandumda ‘Hayır’ diyeceklerini duyurdu:

“Amacı ‘Atatürk anayasasına dönüş’ olarak açıklanan bir pakete Atatürkçülük adına, İzmir marşlarıyla karşı çıkılması: Şaşkınlıkta son perde. Biz Kemalizme ve onu dayatan 12 Eylül anayasasına karşıyız. Son pakete de bu düzene dokunmayıp tersine iyice pekiştirdiği için hayır diyoruz.” 

“TEK ADAMLIK DÜZENLEMESİNE…”

Güleçyüz’ün açıklamalarına Başkanlık yanlıları tepki gösterdi. Yeni Asya Genel Yayın Yönetmeni Güleçyüz ise eleştirilerden sonra şu açıklamayı yaptı:

“Biat ettiremediklerini yaftalayıp bir yerlere yamamaya çalışanlar kendisine has bir duruşu olan Yeni Asya'yı başkalarıyla karıştırmasınlar. Ölçüsü hukuk, adalet, demokrasi, hak ve özgürlükler ve şeffaflık değil, “iktidara biat” olanların attıkları çamurlar Yeni Asya'ya bulaşmaz. 12 Eylül anayasası oylanırken bu dayatmaya karşı çıktığı için Yeni Asya'yı “Komünistlerle birlikte hareket ediyor” diye suçlayanlar vardı. Şimdi de tek adamlığa karşı duruşundan dolayı Yeni Asya'yı Kemalist-laikçilerle berabermiş gibi göstermeye çalışanlar var. Hiç ilgisi yok. Biz gündemdeki “tek adamlık” düzenlemesine, en başta, şeflik dönemi referanslarıyla gündeme getirilip savunulduğu için karşı çıkıyoruz.”

Nurcular
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kütahya'da trafik kazası: 3 ölü
Kütahya'da trafik kazası: 3 ölü
Konya'da aranan kişilere operasyon: 50 gözaltı
Konya'da aranan kişilere operasyon: 50 gözaltı