Advert
Advert
Advert

O ülkede multimilyonerlerin sayısı yükseldi

Avrupa'nın ortasında yer alan 8,5 milyon nüfuslu, 26 kantonlu İsviçre'de yaşayan multimilyonerlerin sayısı yükseldi.

O ülkede multimilyonerlerin sayısı yükseldi
O ülkede multimilyonerlerin sayısı yükseldi Admin
Bu içerik 234 kez okundu.
Advert

İsviçre'nin günlük gazetesi Blick'in bugün yayımladığı haberine göre; 2010 yılında İsviçre Bankalarında 10 milyon İsviçre Frangı veya daha fazla mevduat hesabı olan zenginlerin sayısı 10 bin 500 iken bu sayı 2013 yılında 13 bin 246'ya yükseldiğini yazdı.

İzlenen yüzde 26 artışla toplam servetin değeri, ülke hazinesin 3/1 teşkil ediyor. Öte yandan milyonerlerin sayısın artması gelir vergisine de olumlu yansıdı.

Almanya, Avusturya, Fransa, İtalya ve 38 bin nüfuslu Lihtenstayn ülkelerine komşu olan İsviçre zenginlerin yatırımlarını ülkeye çekmeye devam ediyor. Mevduat hesaplarında gizlilik ilkelerine sadık olan İsviçre Bankaları, ülke dışında olan şubelerinde yatırımcıların en gözde tercihleri oldu.

En çok milyoner, milyarderlerin yaşadığı kantonun başında bankalar kenti olarak anılan Zürih Kantonu'nda 3 bin 431 kişi yaşıyor. Sıralamayı Cenevre bin 288 ve Schwyz bin 112 kişiyle takip ediyor. 2013 yılında 5,2 milyon zenginin ödediği mevduat vergisiyle toplam 1.667 milyar İsviçre Frangı hazineye girdi.

İsviçre
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKP'le Başakşehir Belediyesi'nde FETÖ izleri
AKP'le Başakşehir Belediyesi'nde FETÖ izleri
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru!
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru!