Advert
Advert
Advert

Oğuz Güven Cumhuriyet'te

cumhuriyet.com.tr'nin Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven, tahliye edildi. Tahliyesinin ardından Cumhuriyet'in Şişli'deki binasında açıklamalarda bulundu.

Oğuz Güven Cumhuriyet'te
Oğuz Güven Cumhuriyet'te Admin
Bu içerik 157 kez okundu.
Advert

Attığı bir haber tweet’i nedeniyle 15 Mayıs’ta tutuklanan cumhuriyet.com.tr'nin Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven, 30 gün tutukluluğun ardından tahliye edildi. Tahliyesinin ardından Cumhuriyet'in Şişli'deki merkez binasına gelen Güven açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet internet bölümü Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven hakkında tahliye kararı verildi. 59 yaşına bastığı 8 Haziran'da hakkında iddianame düzenlendiğini öğrenen Güven tahliye edildi.
 
Tahliyesinin ardından gazetenin Şişli'deki merkez binasına gelen Güven şu açıklamaları yaptı: 
"Öyle günler yaşıyoruz ki insan çıktığına sevinemiyor. Çıkarken televizyondan Enis Berberoğlu'nun tutuklandığı haberi geldi. Şoke olduk. Gerçekten sevinemedim. Birlikte kaldığım arkadaşlarımı bırakmak tuhaf bir duygu, kalbininizin yarısı orada kalıyor. Cumhuriyet'ten arkadaşlarımız orada insan utanıyor, en son ben girdim ilk ben çıktım. Sadece Cumhuriyet'te değil 160 gazeteci. Yerleri, yurtları belli en azından tutuksuz yargılanabilirler. Ailemi, torunumu, arkadaşlarımı göreceğim için mutluyum o insanların da çocukları var. 

Bize bir FETÖ'cü damgası yapıştırmak kadar absürt bir şey olamaz, geçmişimiz belli. Biz FETÖ'yle mücadele ederken onlar can siperhane savunuyorlardı sonra pardon dediler. Şimdi yeniden pardon diyecekler. Enis Berberoğlu sekiz yıl birlikte çalıştığım, gazeteciliği bildiğim, Türkiye'nin bildiği bir insan. Aklımızla dalga geçiyorlar. Böyle hukuk olmaz. Bir hukuk temeli olsun. Dışarıda bu konuyu nasıl savunacaksınız, FETÖ'yle mücadele havada kalıyor. 

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor