Advert
Advert
Advert

'OHAL ekonomiyi de vurdu'

Hükümetin FETÖ'yle mücadelesi kapsamında attığı adımlardan biri de iflas erteleme taleplerini OHAL süresince reddetme kararı oldu.

'OHAL ekonomiyi de vurdu'
'OHAL ekonomiyi de vurdu' Admin
Bu içerik 304 kez okundu.
Advert

Burası Türkiye programına konuk olan Yakındoğu Üniversitesi Öğretim Üyesi Avukat Doç. Dr. Mehmet Köksal, iflas erteleme kararını yargının vermesi gerektiğini, böyle bir yasağa ihtiyaç olmadığını dile getirdi.

Köksal, bu karar ile ticaret kanunu hükmünde kararname ile zor durumda olup gerçekte kurtarılabilecek bir şirketin iflas erteleme hakkını ortadan kaldırmış olduklarını, oysa ki Bakanlar Kurulu'nun OHAL'in gerekli kıldığı konularda kanun hükmünde karar çıkartabileceğini dile getirdi.

Köksal, zor durumda olan işadamlarının konkordato ve uzlaşma yolundan başka bir çareleri olmadığını söyledi. Bu yollar, tarafların birbirleriyle uzlaşarak borçların yeniden yapılandırılması,yani alacaklıların insiyatifinde ve kayyum gözetiminde olan bir durum. Oysa iflas erteleme mahkeme süresince verilen bir karar. Köksal, aynı zamanda ticari hayata bu kadar müdahale edilip, kayyum atanmasının hem ekonomik dengeleri bozduğunu hem de yabancı yatırımın Türkiye'de ki hukuki güvenliğe olan inancın sarsıldığını belirtti.

OHAL FETÖ ekonomi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt