Advert
Advert
Advert

OHAL uzatılacak ama...

Erdoğan’ın, OHAL’in uzatılma sinyalinin ardından, hükümet bu kez OHAL’in üç ay yerine iki ay uzatılmasını talep edecek.

OHAL uzatılacak ama...
OHAL uzatılacak ama... Admin
Bu içerik 328 kez okundu.
Advert

15 Temmuz darbe girişimi ardından, OHAL’in üçüncü bir kez daha uzatılacağı ancak bunun iki ayla sınırlı kalacağı konuşuluyor. OHAL’in süresi 18 Ocak’ta bitiyor. Hükümet bu kez OHAL’in iki ay uzatılmasını talep edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, OHAL’in uzatılma sinyalinin ardından, Hükümet bu kez OHAL’in üç ay yerine iki ay uzatılmasını talep edecek.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre; 18 Ocak’ta OHAL’in süresi bitiyor. Hükümet OHAL’in yeniden uzatılma düşüncesini anayasa değişikliğine göre hesaplıyor. AK Parti’nin anayasa takvimine göre eğer anayasa değişikliği yıl sonunda Meclis’e gelirse, Ocak’ta görüşmeleri başlayacak.

Anayasa değişikliğinin Meclis’te 330’u bulması halinde referandum gelecek. Bu durumda Nisan sonunda ya da Mayıs başında anayasa değişikliğini referanduma götürmeyi planlayan AK Parti, süresi 18 Ocak’ta dolacak olan OHAL’in 3 ay yerine iki ay uzatılmasının daha doğru olacağını hesaplıyor.

"OHAL varken referanduma gitmeyiz” diyen Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamasının ardından böylelikle OHAL'in süresinin 18 Mart'ta dolacağı, böylece referandumla olağanüstü halin çakışmayacağı öngörülüyor.

OHAL
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor