Advert
Advert
Advert

Ortada direk var yandan geç

Dikmen’de genişletildikten sonra asfaltlanan 980. Cadde’nin ortasında kalan elektrik direkleri mahallelinin tepkisini çekti. Bölge sakinleri, araç sürücülerini slalom yaparak ilerlemek zorunda bırakan direklerin yol kenarına taşınmasını talep etti.

Ortada direk var yandan geç
Ortada direk var yandan geç Admin
Bu içerik 277 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi’nin yaz sonunda Dikmen, Keklikpınarı Mahallesi 980. Cadde’de gerçekleştirdiği asfalt ve yol genişletme çalışmasının ardından elektrik direkleri yolun ortasında kaldı. Bölgenin en dik yokuşlarından biri olan cadde üzerinde, kar yağışı ve buzlanma gibi durumlarda yaşanabilecek olası tehlikelere dikkat çeken çevre sakinleri, “Yaz sonunda yol genişletildi, asfalt yapıldı, ancak yolun ortasından kalan elektrik direkleri kazalara davetiye çıkarıyor. Bugüne dek birkaç kaza atlatıldı.

Ancak kar yağışı başlamadan direkler yolun ortasından kaldırılmalı” diye konuştu. Alo 153 MaviMasa’ya da şikayetlerini bildirmelerine karşın çözüm üretilmediğini savunan mahalleli “Direklerin taşınması için burada ölümlü bir kaza mı yaşanmalı?” sözleriyle tepki gösterdi.

KAZA OLMADAN TAŞINMALI

Caddeyi hergün kullandığını belirten semt sakini Onur Acar şunları söyledi:
“Kış lastiği kullansak da dik yokuşta aracın savrulmasını önleyemiyoruz. Otomobiller yokuşu çıkarken farklı yöne kayabiliyor. Direklerin yarattığı tehlike kar yağışı ve buzlanma sonrası daha net olarak ortaya çıkacak. Her kış iniş ve çıkışta büyük zorluk yaşıyoruz. Şimdi bir de direklere çarpma tehlikesi ile karşı karşıya kaldık. Yerleri acil olarak değiştirilmeli” diye konuştu.

‘KAZI ALANI BAŞIBOŞ KALDI’

Mahallede devam eden kazı çalışmalarının 2 haftadır ilerlemediğini ve açılan çukurların kapatılmadığını savunan vatandaşlar, “Toz toprak içinde kaldık. Çukurlar başıboş bırakıldı, etrafında çalışan kimse yok. Yolları, bina otoparklarını ve apartman girişlerini kullanamıyoruz” dedi.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı