Advert
Advert
Advert

"ÖSYM denince akla kifayetsiz bir kurum geliyor"

CHP Bursa Milletvikili Ceyhun İrgil, ÖSYM'nin, LYS puan hesaplamasında yapılan hata nedeniyle, tüm üniversite adaylarının başarı sıralamalarının güncelendiğini açıklamasına tepki gösterdi.

"ÖSYM denince akla kifayetsiz bir kurum geliyor"
"ÖSYM denince akla kifayetsiz bir kurum geliyor" Admin
Bu içerik 74 kez okundu.
Advert

BURSA () - İrgil, "ÖSYM deninc akla, yanlış sorular, çalınan sorular, geç açıklanan sonuçlar,  ulaşılabilirliği olmayan ve bilgi edinmede kifayetsiz bir kurum geliyor" dedi.

TBMM Eğitim Komisyonu Üyesi olan CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, itibarsızlıkla suçladığı ÖSYM'yi ağır bir dille eleştirdi. İrgil,  2017 LYS sonuçlarını dört gün önce sitesinden açıklanmasına rağmen dün de ek puan hesaplanmalardaki hata nedeniyle tüm adayların başarı sıralamalarındaki değişikliği duyuran ÖSYM'yi kifayetsiz bir kurum olarak değerlendirdi. CHP Milletvekili Ceyhun İrgil, "Nedir bu çocukların ve ailelerinin ÖSYM'den çektiği ? Bir kurum bu kadar mı itibarsız ve liyakatsiz olur? ÖSYM dendi mi yanlış sorular, çalınan sorular, geç açıklanan sonuçlar, ulaşılabilirliği olmayan ve bilgi edinmede kifayetsiz bir kurum akla geliyor.  ÖSYM,  2010'dan beri neredeyse her sınavda bir skandala imza atıyor" diye konuştu.

İrgil, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'İsmail Kahraman'a beş milyonluk araç alındı'
'İsmail Kahraman'a beş milyonluk araç alındı'
Erdoğan'dan sürpriz toplantı çağrısı
Erdoğan'dan sürpriz toplantı çağrısı