Advert
Advert
Advert

Özel gelmedi komisyonda kriz çıktı

Genelkurmay eski Başkanı Necdet Özel, TBMM Darbe Araştırma Komisyonuna gitmemesi komisyonda kriz çıkardı.

Özel gelmedi komisyonda kriz çıktı
Özel gelmedi komisyonda kriz çıktı Admin
Bu içerik 309 kez okundu.
Advert

TBMM Darbe Komisyonu’nun çalışma takvimine göre dünkü toplantıda bilgi vermesi beklenen eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in kendisine yöneltilecek sorulara yanıt vereceğini mektupla komisyona bildirmesi kriz çıkardı.

Özel mektubunda kendisine soru yönetilmesi durumunda, bu soruları yazılı olarak yanıtlayabileceğini de ifade etti. Edinilen bilgiye göre komisyonun dünkü basına kapalı yapılan toplantısında; Özel’in kendisini TBMM’den üstün göremeyeceği ve komisyona tekrar davet edilmesi gerektiği konusunda görüş öne çıktı.

Bu kapsamda Özel’in tekrar davet edilebileceği kaydediliyor. CHP’li üye Aytun Çıray, “Bu komisyon sıradan bir komisyon değil. 251 kişinin şehit olduğu, devletin yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı bu komisyona Sayın Özel’in gelip bilgi vermesi gerekiyor” diye konuştu. CHP’lı Çıray, Özel’in gelmemesi durumunda CHP olarak suç duyurusunda bulunabileceklerini ifade etti.

Habersiz değişiklik

TBMM Darbe Araştırma Komisyonu’nun çalışma takvimine göre dün komisyona bilgi vermesi beklenen isimler önceki akşam son dakikada yapılan değişiklikle komisyon üyelerine haber verilmeden değiştirildi ve sadece telefonla bilgi verildi.

Komisyonun muhalefet üyeleri özellikle programın kendilerinden habersiz bir şekilde değiştirilmesine tepki gösterirken, AKP’nin komisyonu 15 Temmuz darbe girişimine odaklanmasını engellediği görüşünü dile getiriyor.

Komisyon Saray’a gitmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın darbeyi öğrendiğini söylediği eniştesi Ziya İlgen, tankları görmenin dışında başka bir bilgisinin olmadığı gerekçesiyle dün Darbe Komisyonu’na gelmedi. İlgen’le telefon aracılığıyla yapılan görüşmede “15 Temmuz’da tankları görmesinin ve haber vermesinin dışında bir bilgisinin olmadığını”Komisyon Başkanlığı’na ilettiği kaydedildi.

Komisyon Başkanı Reşat Petek gazetecilerin soruları üzerine Cumhurbaşkanı’nın dinlenmesi için Saray’a gitme konusunda bir karar almadıklarını belirtti.

Kaynak: Mahmut Lıcalı / Cumhuriyet

Necdet Özel TBMM Darbe Komisyonu
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKP'le Başakşehir Belediyesi'nde FETÖ izleri
AKP'le Başakşehir Belediyesi'nde FETÖ izleri
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru!
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru!