Advert
Advert
Advert

Öztürk Yılmaz: KKTC tanıtılmalı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, KKTC'ye ilişkin politikalarda belirsizliğin hakim olduğunu belirterek, "KKTC ile ilgili Dışişleri Bakanlığında sırf tanıtım konularına bakacak bir özel temsilcinin atanması gerekiyor." dedi.

Öztürk Yılmaz: KKTC tanıtılmalı
Öztürk Yılmaz: KKTC tanıtılmalı Admin
Bu içerik 67 kez okundu.
Advert

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) ilişkin politikalarda belirsizliğin hakim olduğunu öne sürerek, "KKTC'deki politikanın belirsiz bırakılmasından" kaynaklandığını belirterek, "KKTC ile ilgili Dışişleri Bakanlığında sırf tanıtım konularına bakacak bir özel temsilcinin atanması gerekiyor." dedi.

Yılmaz, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişimine ilk tepkiyi veren kişinin kendisi olduğunu ifade etti. Kamuoyunda FETÖ ile mücadelenin sürekli tartışıldığını aktaran Öztürk, başta bürokratlar olmak üzere birçok kişinin ihraç edildiğini, bu kişileri atayanların ise görevlerinin başında olduğunu söyledi.

FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle atılanları, işe alırken güvenlik soruşturmalarını yapan MİT ve Emniyet görevlilerinin hala görevlerini sürdürdüğünü öne süren Yılmaz, darbe girişimine ilişkin "MİT Müsteşarı'nın neden TBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonuna bilgi vermediğinin" en çok sorulan sorular arasında yer aldığını dile getirdi. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: 

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor