Advert
Advert
Advert

'Park alanında yapılaşma istemiyoruz'

Koru Mahallesi sakinleri, Büyükşehir Meclisi’nde alınan kararla Ahmet Taner Kışlalı Parkı’nın bir bölümünün Ankara Okçuluk İhtisas Spor Kulübü’ne verilmesine tepki gösterdi. Muhtar, “Böyle bir tesis yapılması, otopark ihtiyacı ve trafik yoğunluğunu daha da artıracak” dedi.

'Park alanında yapılaşma istemiyoruz'
'Park alanında yapılaşma istemiyoruz' Admin
Bu içerik 866 kez okundu.
Advert

Çayyolu Koru Mahallesi’ndeki Ahmet Taner Kışlalı Parkı’nın bir bölümünün, Büyükşehir Meclisi kararıyla Ankara Okçuluk İhtisas Spor Kulübü tahsis edilmesine tepki gösteren Koru Mahallesi muhtarı, “Kamu hizmeti için ayrılmış olan bu alanda yapılmak istenen bu tesis çevreye ve kamuya zarar verecektir” dedi. Mahalle sakinlerinin de parktaki yapılaşmaya karşı olduğunu ifade edenmuhtar muhtar, şunları söyledi:

PARKI İKİYE AYIRACAK

“Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla harekete geçen Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, 10 bin 420 metrekare büyüklüğündeki alanı ‘tahsisinde sakınca olmadığı’ görüşüyle özel bir spor tesisine vermiştir. Bu proje hayata geçtiğinde park iki parçaya ayrılacak, peyzajı bozulacak. Bu bedelsiz tahsise, halkı kandırarak kılıf hazırlanmaya çalışılmıştır. Bu bölgede metro son durak olmasının da etkisiyle uzun süredir otopark ve trafik sıkıntısı yaşanıyor. Böyle bir tesis yapılması, otopark ihtiyacı ve trafik yoğunluğunu daha da artıracak. Yapılan tesis çevreye ve kamuya yarar yerine, zarar getirecektir. Kamu hizmeti için ayrılmış olan bu alanlarda gerçek sahiplerinin ön planda olduğu bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Bizler bölge sakinleri olarak imar ve tapu mevzuatına aykırı yapılan bu düzenlemenin bir an önce durdurulmasını istiyoruz.”

Çayyolu Koru Mahallesi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!