Advert
Advert
Advert

Partili HSK’ya dikkat çeken Genel Sekreter

Adalet Bakanı Bozdağ, HSK Genel Sekreterliği’ne Bilal Erdoğan hakkındaki iddiaların da yer aldığı 17- 25 Aralık dosyası ile ilgili takipsizlik kararı veren üç savcıdan biri olan Fuzuli Aydoğdu’yu atadı.

Partili HSK’ya dikkat çeken Genel Sekreter
Partili HSK’ya dikkat çeken Genel Sekreter Admin
Bu içerik 64 kez okundu.
Advert

SEBAHAT KARAKOYUN -  BİRGÜN / Referandumla adı değiştirilen HSK, AKP ile bağlantılı isimlerle yeniden oluşturulurken, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Genel Sekreterlik görevine Bilal Erdoğan hakkındaki iddiaların da yer aldığı 25 Aralık dosyası ile ilgili takipsizlik kararı veren üç savcıdan biri olan Fuzuli Aydoğdu’yu atadı.

Sonucu şaibeli referandumun ardından yürürlüğe giren anayasa değişikliği ile üyelerinin belirlenmesi aşamasında tartışma konusu olan HSK, dikkat çekici atamalarla yeniden ön plana çıktı.

Anayasa değişikliği öncesi ismi HSYK olan HSK’da 2014 yılından beri görev yapan Genel Sekreter Bilgin Başaran’ın yerine yeni bir görevlendirme yapıldı. Kulislerde Yargıtay üyesi olacağı belirtilen Başaran’ın yerine HSK Genel Kurulu tarafından üç isim önerildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bu üç isim arasından İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Fuzuli Aydoğdu’yu Genel Sekreter olarak atadı.

Fuzuli Aydoğdu hsk genel sekreter
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hükümetten "racon" açıklaması
Hükümetten "racon" açıklaması
Real Market işçileri hakları için başkentte sokakta
Real Market işçileri hakları için başkentte sokakta