Advert
Advert
Advert

Pınar Aydınlar yeni albümünü tanıttı

Sanatçı Pınar Aydınlar, ‘Gidenlerimiz Bêkes’lere’ albümünün tanıtımı için İstanbul Şişli Kent Kültür Merkezi’nde konser gerçekleştirdi.

Pınar Aydınlar yeni albümünü tanıttı
Pınar Aydınlar yeni albümünü tanıttı Admin
Bu içerik 227 kez okundu.
Advert

Sanatçı Pınar Aydınlar, Şırnak’ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasakları döneminde Bodrum'da babası Orhan Tunç’un öldürüldüğü gün dünyaya gelen Bêkes bebeğe ve çocuklara adadığı ‘Gidenlerimiz Bêkes’lere’ adlı albüm tanıtım konserini Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Munzur Çevre Derneği, Halkların Demokratik Partisi (HDP), Cumartesi Anneleri, Tutuklu ve Hükümlü Aileleri İle Dayanışma Derneği’nin (TAYAD) de destek verdiği konsere birçok sanatçı da dayanışmada bulundu.

Aydınlar, tanıtım konserinde albüme konulması engellenen, ‘Cizre’nin Sokakları’ adlı eserini de seslendirerek Cizre’de direnenlere selam yolladı.

‘BÊKES UMUDUN TOPRAĞA KÖK SALMASIDIR’

Kuliste dihaber’e konuşan Aydınlar, albüm çalışmasının uzun sürdüğünü ve bunun sebebinin de ülkenin sıcak gündemi olduğunu söyledi. Aydınlar, albümüne ilişkin, “Hepimizin gidenleri var, Sur’da, Cizre’de olduğu gibi Karadeniz’de, Ege’de yürekleri parçalanmış insanlar var ve bu yüzden albümü gidenlere adıyorum. Ama kimse yalnız değildir. Bêkes umudun toprağa kök salmasıdır” dedi.

Pınar Aydınlar
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kütahya'da trafik kazası: 3 ölü
Kütahya'da trafik kazası: 3 ölü
Konya'da aranan kişilere operasyon: 50 gözaltı
Konya'da aranan kişilere operasyon: 50 gözaltı