Advert
Advert
Advert

Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri okul kantinlerini denetledi

Eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerini mercek altına aldı.

Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri okul kantinlerini denetledi
Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri okul kantinlerini denetledi Admin
Bu içerik 318 kez okundu.
Advert

Zabıta Müdürlüğü ekipleri Şehir Merkezinde eğitim öğretim veren 26 okulda denetlemelerde bulundu. Bu denetlemeler sonrasında öğrencilere hizmet veren 5 okul kantinine cezai işlem uygulandı.

Denetimlerde,  okul kantinlerinin mevzuata uygun çalıştırılması için işletmecilere gerekli uyarılar yapıldı.

Halk sağlığına özel önem verdiklerini belirten Polatlı Belediye Zabıta Müdürü Abdil Sezer, denetlemelerde,  gıda maddelerinin son tüketim tarihine, hijyen kurallarına uygunluk ve çalışma ruhsatına bakıldığını söyledi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın emir ve tensipleri doğrultusunda denetlemelerini arttırarak sürdürdüklerini dile getiren Sezer, ‘’Ekiplerimiz genel temizlik ve sağlıklı gıda maddesi satışı konusunda yapılan denetimler kapsamında, okul kantini işletmecilerine uyulması gereken kurallar hakkında da bilgiler verdi. İşyeri açma ve çalışma ruhsatı olmayan kantinler hakkında yasal işlem yapıldı.  

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlığı için yasal sınırlar çerçevesinde denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Kanuni mevzuat ve yönetmeliklere uygun çalışmayan kantinler hakkında gerekli işlemleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Birinci önceliğimiz halkımızın sağlık ve huzurudur’’ dedi.

Polatlı Belediye Zabıtası 24 saat esasına göre Şehir’de hizmetlerinin sürdürüyor.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKP'le Başakşehir Belediyesi'nde FETÖ izleri
AKP'le Başakşehir Belediyesi'nde FETÖ izleri
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru!
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru!