Advert
Advert
Advert

Reina ayarında yanıtsız sorular

Reina saldırısının ardından Ankara’da alkollü işletmelere getirilen özel güvenlik bulundurma zorunluluğuna ilişkin tebliğleri almaya başlayan Kızılay esnafı, Vali Ercan Topaca’yla görüşmek ve sorularına yanıt almak istiyor.

Reina ayarında yanıtsız sorular
Reina ayarında yanıtsız sorular Admin
Bu içerik 118 kez okundu.
Advert

ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ

Kızılay çevresinde alkollü mekanı olan 6 işletmeciyle, özel güvenlik bulundurma zorunluluğunu konuştuk. Bombalı saldırıların ardından ekonomik durgunlukla birlikte zaten zor günler geçirdiklerini belirten işletmeciler, bu uygulamanın kendilerine son darbeyi vuracağını söylüyor.

UYGULAMANIN KRİTERLERİ NELER

“İstanbul’da gerçekleşen bir saldırının ardından İstanbul’da düşünülmüyen uygulama neden Ankara’da yapılıyor?” diye soran işletmeciler, “Kriter, kalabalık mekânlar mı, yoksa mekânların alkollü olması mı?” sorusunu da yönelttikten sonra şu sorulara da yanıt istiyor:

5 KATLI SİMİTÇİ HEDEF DEĞİL Mİ

“Kızılay’daki 5 katlı kalabalık simitçi, terörün hedefi değil mi? Reina’da silahlı polis saldırıyı önleyemedi, silahsız güvenlik nasıl saldırıyı engelleyecek? ‘Hayatına Sahip Çık’ kampanyaları yürütürken, bu uygulama nedeniyle birçok işletme kapısına kilit vuracak, bunun farkında değiller mi?”

PALANDÖKEN'İN KAPISINI ÇALDILAR

Kendilerine karşı yıldırma politikası yürütüldüğünü savunan işletmeciler, önceki gün TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret ederek, sıkıntılarını anlattı. İşletmeciler, sıkıntıları İçişleri Bakanı’yla görüşeceğini belirten Palandöken’den umutlu bir haber bekliyor.

Kızılay
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya İncilik'e alternatif üsleri belirledi
Almanya İncilik'e alternatif üsleri belirledi
Türkiye Booking'in faaliyetlerini durdurdu!
Türkiye Booking'in faaliyetlerini durdurdu!