Advert
Advert
Advert

Rektör öğrenciler sokakta bırakmadı

Edirne'de Trakya Üniversitesi'ne yaz okulu için geceden gelen öğrenciler Sağlık Bilimleri Fakültesi önünde kuyruk oluşturdu.

Rektör öğrenciler sokakta bırakmadı
Rektör öğrenciler sokakta bırakmadı Admin
Bu içerik 129 kez okundu.
Advert

Engin ÖZMEN / EDİRNE ,()- 50 kişilik kontenjanı kaçırmak istemeyen ve kapı önünde sabahı bekleyecek öğrencilerin durumunu öğrenen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, derslik açtırıp öğrencilere yemek dağıttırdı.

Yaz okulu kayıtlarının açılmasının ardından dün gece bir grup öğrenci, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi'ndeki Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne geldi. Kaldıkları dersleri Trakya Üniversitesi'nde tamamlamak isteyen öğrenciler 50 kişilik kontenjan nedeniyle kapıda sabahlama kararı aldı. Fakülte binası önünde kartonlara oturarak kendi aralarında sıra yapan öğrencilerin beklediğini öğrenen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, gece yarısı binanın açılarak öğrencilerin içeri alınması talimatını verdi. Bölüm yetkilileri gece derslikleri açıp gelen öğrencilere sıra numarası verdikten sonra yemek dağıttı.

Bir çoğu Mersin Üniversitesi'nden gelen öğrenciler, sınırlı kontenjan nedeniyle bina önünde sabahlamayı göze aldıklarını söyledi. Kayıt için gelen öğrencilerden Yusuf Altun, "Mersin'den arkadaşlarımız ile beraber kayıt için geldik. İlk 50 kişiyi alacakları için kapı önünde kuyruk oluşturduk. Burada sabahlamayı göze almıştık, daha sonra derslik açıldı ve ikramlarda bulundular. Kayıt için sıra numarası verdiler. Yoksa kapıda sabahlayacaktık" dedi.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek