Advert
Advert
Advert

Şair Cahit Sıtkı da Çankayalı oluyor

Ardı ardına açılışlar yaparak yeni parklarını halkın hizmetine sunan Çankaya Belediyesi, büyük şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın adını da Çankaya’da yaşatacak.

Şair Cahit Sıtkı da Çankayalı oluyor
Şair Cahit Sıtkı da Çankayalı oluyor Admin
Bu içerik 190 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet dönemi şiirinin büyük üstadlarından Cahit Sıtkı Tarancı’nın adını yaşatmak için geri sayım başladı. Çankaya Belediyesi, Sokullu Mehmet Paşa Caddesi üzerinde yapılan yeni parkına Cahit Sıtkı Tarancı ismini veriyor.

Çiğdem Mahallesi’nde “Can Yücel” ve Çukurambar’da bulunan “Pony” parklarını 9 Ekim’de açarak halkın kullanımına sunan Çankaya Belediyesi, şimdi de Cahit Sıtkı Tarancı Parkı’nı açıyor.

AÇILIŞ 19 EKİM’DE

Sanata ve sanatçıya verdiği değeri, isimlerini parklarında ve tesislerinde ölümsüzleştirerek gösteren Çankaya Belediyesi, “Yaş Otuz Beş” ve “Memleket İsterim” gibi unutulmaz şiirleri edebiyat dünyasına kazandıran büyük şairin adını Çankaya’da yaşatacak. 7 bin 950 metrekare büyüklüğündeki parkın açılışı 19 Ekim’de düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek. 4 bin 109 metrekare yeşil alanı bulunan park, çocuk oyun alanı, kum havuzu ve kondisyon alanları ile bölge halkının dinlenme ve eğlenme merkezi olacak.

Cahit Sıtkı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul Halk Ekmek'te skandal!
İstanbul Halk Ekmek'te skandal!
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı