Advert
Advert
Advert

Samsung yapay zeka platformu satın alıyor

Samsung Electronics, konuşma ve öğrenme becerilerine sahip yapay zekâ platformu Viv Labs’i satın alma kararı aldığını duyurdu.

Samsung yapay zeka platformu satın alıyor
Samsung yapay zeka platformu satın alıyor Admin
Bu içerik 259 kez okundu.
Advert

Samsung Electronics, geliştiricilere ürünlerini konuşma becerisine sahip, akıllı bir arayüz aracılığıyla yayma imkânı sunan yapay zekâ platformu Viv Labs’i satın alma kararı aldığını duyurdu.

Viv; yazılım geliştiricilere, etkileşimli asistanlar yaratıp kullanabilmenin yanı sıra ünlü uygulamalara ve hizmetlere lisan temelli doğal bir arayüz entegre etme imkânı veren eşsiz bir açık yapay zekâ platformu geliştirdi.

Samsung’un tüm ürün ve hizmetleri genelinde yapay zekâ temelli açık bir ekosistem yaratmak üzere genişleyen vizyonunun bir parçası olan bu satın alma kararı, Samsung’un sanal kişisel asistanlar konusundaki taahhüdünü ortaya koyuyor. Samsung, Viv sayesinde müşterileri için yeni hizmet deneyimleri sunabilecek. Bu yeni deneyimlere kullanıcı arayüzünü basitleştiren ve kullanıcıyı anlayarak ona en uygun önerileri sunabilen bir hizmet deneyimi de dâhil.

Viv’in kurucuları olan yapay zekâ vizyonerleri Dag Kittlaus, Adam Cheyer ve Chris Brigham, şirketin satın alınmasının ardından Samsung’un Mobil İletişim Birimi ile yakın çalışacak ve mevcut yönetim altında bağımsız olarak çalışacaklar.

Yapay zeka birçok Samsung ürününe entegre edilecek

“Mevcut diğer yapay zekâ temelli servislerden farklı olarak Viv, doğal ve sofistike dil anlama yeteneğine, öğrenme becerilerine ve geniş hizmet ekosistemini zenginleştirecek stratejik ortaklıklara sahip” diyen Samsung Electronics Mobil İş Birimi Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Injong Rhee, yapay zekâ platformunu şöyle değerlendirdi:

“Viv, hem tüketiciler hem de yazılım geliştiriciler dikkate alınarak geliştirildi. Bizi Viv’e çeken de bu çift odaklı yapısı oldu. Teknoloji ile etkileşimimiz akıllı arayüzlere ve ses kontrolüne doğru kaymakta, bu açıdan Viv, başta beyaz eşya ve giyilebilir teknolojiler olmak üzere pek çok Samsung ürününe entegre edilebilecek ideal bir aday.”

Tüketiciler, yapay zekânın yükselişiyle birlikte artık günlük hayatlarına uyum sağlayan deneyimler ve konuşarak etkileşebilen kişiselleştirilmiş teknolojiler istiyorlar. Viv, bunu sağlamak için bu etkileşimin ölçeklendirme imkânı sağlayan yeni ve kişiye özel bir platform yarattı.

Viv’in platformu, geliştiricilere sisteme yeni uygulamaları nasıl yaratacağını öğretme imkânı da sunarak her gün daha da akıllı hale gelen açık bir zekâ ekosistemi inşa ediyor. Viv’in üstün platformu Samsung’un önde gelen cihazları, servisleri ve küresel kaynakları ile bir araya geldiğinde, yeni nesil Yapay Zekâ çözümlerinin de yolunu açacak.

Yapay zeka Samsung ile milyonlara ulaşacak

Bu teknolojinin geleceğini değerlendiren Viv Kurucu Ortağı ve CEO’su Dag Kittlaus; “Viv platformunda, herkesin her gün cihazlarla ve servislerle konuşabilmesinin en basit yolunu yaratıyoruz. Uygulamaların ötesine geçen ve nerede ya da hangi cihazın yakınında olursanız olun, ihtiyaç duyduğunuz şeye çabucak ve kolayca ulaşabileceğiniz bir gelecek görüyoruz. Samsung, bize global ölçekte ve farklı ürün grupları genelinde dünyadaki uygulama ve servislere tek bir konuşabilen arayüz ekleyebilmemizi sağlayan eşsiz bir fırsat sunuyor” dedi.

Samsung’un mobil birimi için Viv’in satın alınmasına öncülük eden Samsung Global İnovasyon Merkezi’nden Kıdemli İş Geliştirme ve Stratejik Satın Almalar Başkan Yardımcısı Jacopo Lenzi; “Daima büyümelerine yardımcı olabileceğimiz, güçlü bir vizyona ve çığır açan deneyimlere sahip girişimci şirketler arıyoruz.

Viv Yapay Zekâ yazılımı ve platformunda büyük bir potansiyel görüyoruz ve Viv’in Samsung’un küresel varlığı ve yayılımı ile milyonlarca kullanıcıya ulaşacak olmasından heyecan duyuyoruz” dedi.

Viv Labs Hakkında

Her şeye bir akıllı arayüz ekleyerek dünyayı radikal bir şekilde basitleştiren Viv, geliştiricilere ürünlerini konuşma yetisine sahip, akıllı bir arayüz aracılığıyla yayma imkânı sunan bir yapay zekâ platformudur. Tüm dünyanın her yerde cihazlar, servis ve nesnelerle etkileşime geçmesinin en kolay yoludur. Viv dünyadan öğrenir, öğrendiğinden fazlasını bilir ve her gün öğrenmeye devam eder. Viv hakkında daha fazla bilgi için: http://viv.ai/

Samsung Electronics Hakkında

Samsung Electronics olarak yenilikçi fikirler ve teknolojilerle dünyaya ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyoruz. TV, akıllı telefon, giyilebilir cihaz, tablet, dijital fotoğraf makinesi, beyaz eşya, yazıcı, tıbbi cihaz, ağ sistemleri, yarı iletkenler ve LED çözümleri dünyasını yeniden tanımlıyoruz. SmartThings açık platformu, akıllı cihaz seçeneklerimiz ve proaktif sektör işbirlikleri yoluyla “Nesnelerin İnterneti”ne yön veriyoruz. Yıllık cirosu 196 milyar dolar olan şirketimizin, 84 ülkede 319.000 çalışanı bulunuyor.

Samsung global websitesine www.samsung.com, şirketimiz ile ilgili daha fazla bilgiye www.samsung.com.tr, yürütmekte olduğumuz sosyal sorumluluk projeleri ve sponsorluk çalışmalarına www.samsungsosyalsorumluluk.com, işitme engellilere özel görüntülü çağrı merkezi hizmetimize ise www.samsungduyaneller.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Samsung yapay zeka
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi