Advert
Advert
Advert

Sanat Fuarı'na 'Abdülhamit' baskını

Yaçın Bayer: ‘Contemporary Istanbul’ bu akşam gerici yobazlar tarafından basıldı, İstanbul'a yazık ediliyor!

Sanat Fuarı'na 'Abdülhamit' baskını
Sanat Fuarı'na 'Abdülhamit' baskını Admin
Bu içerik 349 kez okundu.
Advert

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Contemporary İstanbul’a yaşanan darbe girişimi ve terör olayları sebebiyle yurtdışında bir çok galeri güçlükle ikna edilerek katılım sağlanmıştı.

Bölgenin ve Türkiye’nin en büyük çağdaş sanat fuarı olan Contemporary İstanbul dün İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda açıldı.

Fuar, ilk gün kapanış saatine doğru kendilerini milliyetçi muhafazakâr olarak nitelendirdikleri belirtilen bir grubun baskınına uğradı.

"ATAMIZIN RESMİ" DEDİLER

‘Milli Görüş Vakfı’ndan geldiklerini söyleyen 20 kişilik grup, Isabel Croxatto galerisinde sergilenen Ali Elmacı’ya ait heykele müdahale etti. Tekbir getiren grup, Sultan Abdülhamit desenli mayo giydirilmiş heykelin kaldırılmasını istedi. Sanatçı Ali Elmacı ve galeri temsilcileri eylemcilere sebebini sorduklarında “Mayoda dedemizin, atamızın resmi var ve bundan rencide oluyoruz” açıklamasını yapan grup eser kaldırılmadan çıkmayacaklarını belirttiler.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, Lütfi Kırdar'da açılan ‘Contemporary Istanbul’un "gerici, yobazlar tarafından basıldığını" duyurdu.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan bir mesaj paylaşan Bayer, "Lütfü Kırdar'da açılan çağdaş sanat fuarı ‘Contemporary Istanbul’ bu akşam gerici yobazlar tarafından basıldı. İstanbul'a yazık ediliyor" dedi.

Lütfü Kırdar'da açılan çağdaş sanat fuarı ‘Contemporary Istanbul’ bu akşam gerici yobazlar tarafından basıldı. İstanbul'a yazık ediliyor.

— Yalçın Bayer (@Yalcinbayer) November 3, 2016

Contemporary Istanbul yetkilileri heykeli kaldırırken, sanatçının şikayetçi olduğu bildirildi.

Söz konusu heykel şöyle;

Contemporary Istanbul yobazlar Milli Görüş Vakfı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyoğlu'nda iptal edilen imar planları için kutlama
Beyoğlu'nda iptal edilen imar planları için kutlama
Nuriye ve Semih için Ankara’ya giden otobüslere polis engeli
Nuriye ve Semih için Ankara’ya giden otobüslere polis engeli