Advert
Advert
Advert

Sanatçılardan Nuriye ve Semih'e kitap yağıyor

Sanatçılar, Gülmen ve Özakça’ya destek mesajları içeren kitaplar gönderiyor.

Sanatçılardan Nuriye ve Semih'e kitap yağıyor
Sanatçılardan Nuriye ve Semih'e kitap yağıyor Admin
Bu içerik 102 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet - KHK’yle atıldıkları işlerine iade edilme talepleriyle açlık grevi yapan ve tutuklu bulunan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için sanatçılar bir kampanya daha başlattılar. Aralarında Burhan Sönmez, Ataol Behramoğlu, Ayşe Kulin, Vedat Türkali’nin tiyatro sanatçısı kızı Deniz Türkali, Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney, Zülfü Livaneli, Enver Aysever, Hasan Öztoprak ve Yaşar Kemal’in eşi Ayşe Semiha Baban gibi isimlerin yer aldığı pek çok sanatçı ve yazar, Gülmen ve Özakça’nın tutuklu bulunduğu cezaevlerine kitaplarını göndermeye başladılar.

Gülmen ve Özakça’ya gönderilen kitapların hepsinde yazarlarının kendi elyazılarıyla kaleme aldıkları destek mesajları bulunuyor. Merhum yazarlar adına ise destek mesajlarını yakınları kaleme alıyor. Sanatçılar daha önce Gülmen ve Özakça’yla dayanışmak için bir günlük açlık grevi ve işlerine iadeleri ile özgürlüklerini talep eden imza kampanyaları gibi destek eylemlerine katılmışlardı. Kampanyaya katılanların mesajları şöyle:

Bayrağı biz devralalım

Nuriye Gülmen Semih Özakça cezaevi kitap Burhan Sönmez Ataol Behramoğlu Ayşe Kulin Zülfü Livaneli Enver Aysever Hasan Öztoprak
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...