Advert
Advert
Advert

Sanayi ciro endeksi rakamları açıklandı

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış toplam sanayi ciro endeksi bir önceki aya göre %2,4 azaldı.

Sanayi ciro endeksi rakamları açıklandı
Sanayi ciro endeksi rakamları açıklandı Admin
Bu içerik 199 kez okundu.
Advert

Sanayinin alt sektörleri (2010=100 temel yıllı) incelendiğinde; 2016 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi %0,2 ve imalat sanayi sektörü endeksi %2,5 azaldı.

Takvim etkisinden arındırılmış toplam sanayi ciro endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %1,3 azaldı

Sanayinin alt sektörleri (2010=100 temel yıllı) incelendiğinde; 2016 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi %11,6 artarken imalat sanayi sektörü endeksi %1,6 azaldı.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi ciro endeksi (toplam) (2010=100), Eylül 2016

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış ana sanayi gruplarında en fazla azalış dayanıklı tüketim malı imalatında gerçekleşti

Ana sanayi grupları (MIGs) sınıflamasına göre, 2016 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre en fazla azalış %5,7 ile dayanıklı tüketim malı imalatında gerçekleşti.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış imalat sanayi ciro endeksinde en fazla azalış makine ve ekipmanların kurulumu ve onarımında gerçekleşti

İmalat sanayi alt sektörleri incelendiğinde, 2016 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre en fazla azalış %19,2 ile makine ve ekipmanların kurulumu ve onarımında gerçekleşti. Bu azalışı %8,4 ile diğer metalik olmayan mineral ürünlerin imalatı ve %7,7 ile deri ve ilgili ürünlerin imalatı takip etti.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış imalat sanayi ciro endeksinde en fazla artış diğer ulaşım araçlarının imalatında gerçekleşti

İmalat sanayi alt sektörleri incelendiğinde, 2016 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre en fazla artış %59,9 ile diğer ulaşım araçlarının imalatında gerçekleşti. Bu artışı %9,3 ile bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı ve %5,2 ile tütün ürünleri imalatı takip etti.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış toplam sanayi ciro endeksi bir önceki çeyreğe göre %1,7 azaldı
 
2016 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi ciro endeksi %1,7 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış toplam sanayi ciro endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %0,4 azaldı.

sanayi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail'den Erdoğan'a sert yanıt: Osmanlı dönemi çoktan sona erdi
İsrail'den Erdoğan'a sert yanıt: Osmanlı dönemi çoktan sona erdi
Güngör: Bizde gazetecilik ticari faaliyet değil kamu hizmetidir
Güngör: Bizde gazetecilik ticari faaliyet değil kamu hizmetidir