Advert
Advert
Advert

Selahattin Demirtaş: Buradaki hırsızlar küçük

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan Cezaevi kullanma kılavuzu.

Selahattin Demirtaş: Buradaki hırsızlar küçük
Selahattin Demirtaş: Buradaki hırsızlar küçük Admin
Bu içerik 193 kez okundu.
Advert

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 5 Kasım 2016 tarihinden itibaren tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nde yazdığı yazıda "Hukuksuzluğa boyun eğmek yerine korkuyla alay etmek evladır" görüşünü dile getirdi. Demirtaş, "Cezaevi Kullanma kılavuzu" başlıklı yazısından "Gece bir tıkırtı duyduğunuzda hırsız olmadığından emin olabilirsiniz. Cezaevinde hırsız var ama onlar başka odalarda kalıyorlar. Zaten küçük hırsız bunlar. Büyük olanları içeri atmıyorlar, korkmanıza gerek yok" ifadesini kullandı.

Selahattin Demirtaş’ın Birgün gazetesinin bugünkü (17 Haziran 2017) nüshasındaki, “Cezaevi kullanma kılavuzu” başlıklı yazısı şöyle:

Dışarıda gürül gürül akan hayatın gürültüsünü unutacak kadar uzun değil hapisliğim. 25 yıldan fazla bir süredir içeride yatanların olduğu bir ülkede hapishaneler hakkında ahkâm kesecek kadar da uzun değil. Fakat yine de mahpusluğa dair izlenimlerimi yazmak boynumun borcudur sanırım.

Bizim tutuklanmamızla elde edilmek istenen sonuçlardan biri de topluma korku salmaktır. Herkesi cezaevi ile tehdit ederek sindirmektir. Madem öyle, bize düşen de bu amacı boşa çıkarmaktır. Zaten korkunun ecele faydası da yoktur. Korku iklimini kırarak cesaret mevsimine gireceksek, tutuklanmadan korkarak haksızlığa, hukuksuzluğa boyun eğmek yerine korkuyla alay etmek evladır.

Ola ki tutuklanırsanız, elinizde taze bilgiler olsun diye yazıyorum. İçeri denilenle dışarı denilen şey arasındaki siyasi farkları yazmaya gerek yok sanırım. Daha doğrusu yazmaya değecek kadar fark yok. Ben daha çok da günlük yaşama dair farkları yazayım, siz faydalı gördüklerinizi aklınızda tutarsınız artık.

Selahattin Demirtaş cezaevi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
'Barcelona' yazılı formalarla sahaya çıkacaklar
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı
ABD, 1.25 milyar dolarlık silah satışını onayladı