Advert
Advert
Advert

Sezen Aksu’dan Gülmen ve Özakça için çağrı

Sanatçı Sezen Aksu KHK ile ihraç edilen akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için bir açıklama yaptı.

Sezen Aksu’dan Gülmen ve Özakça için çağrı
Sezen Aksu’dan Gülmen ve Özakça için çağrı Admin
Bu içerik 215 kez okundu.
Advert

Sanatçı Sezen Aksu, darbe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü hâl (OHAL) uygulaması kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile ihraç edilen akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için bir açıklama yaptı.

Aksu, “İşimi geri istiyorum” diyerek başlattıkları açlık grevinin 61’inci gününü geride bırakan Gülmen ve Özakça için “Bu ülkenin yönetimine talip olmuş ve görevlendirilmiş bütün yetki sahiplerinden rica ediyorum: Lütfen bir dinleyiniz, seslerine kulak veriniz” ifadelerini kullandı.

sezenaksu.com.tr’de “Hayatlarından Vazgeçiyorlar” başlığıyla yayımlanan açıklama şöyle:

Bu ülkenin büyük zorluklarla yetişmiş iki genç öğretmeni Nuriye Gülmen ve Semih Özakça 60 gündür açlık grevindeler. Hayatlarından vazgeçiyorlar. Hiçbir fikrî ayrılığın ve fikirsel mücadelenin bedeli hayat olamaz. Kendimize ve birbirimize vereceğimiz en temel hak, yaşamak ve yaşatmak. Gözümüzün önünde eriyip giderlerse, bu günahtan hangimiz azade kalabiliriz?

Bu ülkenin yönetimine talip olmuş ve görevlendirilmiş bütün yetki sahiplerinden rica ediyorum: Lütfen bir dinleyiniz, seslerine kulak veriniz.

Sezen Aksu

Sezen Aksu OHAL Nuriye Gülmen Semih Özakça
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
Murat Aygen     2017-05-09 Sn.AKSU 1980-sonrası sübliminal pasifikasyon algı operasyonlarında kilit rol oynamıştır. Çıktı bi “Ne kavga ne ümitsizlik ne ağlaşan insancıklar ne de başka düşüncem var; bir duygu kasırgası bu, sardı bütün benliğimi, karşı koymak neye yarar” dedi; bütün Marksistler, Leninistler hatta Maoistler hoşaf gibi oldular. Üzerine bir de “Ada vapuru yandan çarklı, bayraklar donanmış cafcaflı” buyurdu; hepsi levanten-kozmopolit eski İstanbul nostaljisi limanına sığındılar. Bugün de vardır bir bildiği.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek