Advert
Advert
Advert

Sincan'da 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutlandı

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan’ın asırlık çınarı Zeynep İzci’yi evinde ziyaret ederek 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutladı.

Sincan'da 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutlandı
Sincan'da 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutlandı Admin
Bu içerik 214 kez okundu.
Advert

“Sizler başımızın tacısınız” diyen Başkan Tuna, “Görüşleriniz, kanaatleriniz, tecrübeleriniz ve hayır dualarınız bizler için çok önemli. Sizlerden aldığımız güçle geleceğe güvenle yürüyoruz” diye konuştu.

Ziyaretleriyle vatandaşın yüzünü güldüren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, her zaman destek verdiği büyüklerini Yaşlılar Günü’nde de unutmadı. Başkan Tuna, Sincan’ın bilinen en yaşlı çınarı Zeynep İzci’nin Yaşlılar Günü’nü kutlayarak büyük bir vefa örneği gösterdi. Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde oturan 108 yaşındaki görme engelli Zeynep İzci’nin evine konuk olan Başkan Tuna’ya Sincan Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Omaç da eşlik etti.

Zeynep İzci’nin hem Yaşlılar Günü’nü kutlayan hem de uzun uzun sohbet eden Başkan Tuna, “Bizim için temel belediyecilik hizmetleri ne kadar önemliyse, bir döneme tanıklık etmiş, güngörmüş geçirmiş, tecrübeli değerlerimizi mutlu etmek de o kadar önemli” dedi.

“Sizler sadece bir gün değil, her zaman başımızın tacısınız” diyen Başkan Tuna Zeynep İzci’ye “Cenab-ı Hak hayırlı ve sağlıklı ömürler ihsan etsin” temennisinde bulundu. Başkan Tuna, “Bizler sizlerden aldığımız güçle geleceğe daha güvenle yürüyoruz. Görüşleriniz, kanaatleriniz, tecrübeleriniz ve hayır dualarınız bizler için çok önemli” diye konuştu.

Başkan Tuna’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Zeynep İzci de bir asırlık yaşamından anıları Başkan Tuna ile paylaştı. Başkan Tuna’ya hizmetleri için ayrıca teşekkür eden Zeynep İzci, “Kendisinin yanımda olduğunu bilmek beni çok mutlu etti. Böyle değerli yöneticilerimizin şehrimizi ve ülkemizi en iyi yerlere getireceğine inancım sonsuz. Kendisine hizmetlerinden ve ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Allah başımızdan eksik etmesin” dedi. 

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, daha sonra güngörmüşler için Merkez Güngörmüşler Konağı’nda düzenlenen programa katıldı. Güngörmüşler, kendileriyle ayrı ayrı ilgilenen Başkan Tuna’nın sıcak yaklaşımından duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi