Advert
Advert
Advert

Sipariş için kaldırıma çıkıyor

Siparişleri yetiştirebilmek için zamanla yarışan motosikletli kuryeler, trafikte yaptıkları kural ihlalleriyle de kazalara davetiye çıkarıyor. Kaldırım ve yaya geçitlerini yol gibi kullanan, araçların arasından slalom yaparak ilerleyen bazı kuryeler, yayaların ve sürücülerin can güvenliklerini tehlikeye atıyor.

Sipariş için kaldırıma çıkıyor
Sipariş için kaldırıma çıkıyor Admin
Bu içerik 291 kez okundu.
Advert

Başkent’te, son yıllarda vatandaşların en çok şikâyetçi oldukları konuların başında elektrikli bisikletli ya da motosikletli kuryelerin, trafikte yaptıkları kural ihlalleri geliyor.  Ankara’da, gün içinde 5 bine yakın motosikletli kurye trafiğe çıkıyor. Siparişleri, müşterilerine yetiştirmek için zamanla yarışan motosikletli kuryeler, zamanzaman trafikte kural ihlalleri de yapıyor.

Araçların arasından slalom yaparak ilerledikleri için sürücüler tarafından kornayla uyarılan kuryelerden bazıları da yaya güvenliğini tehlikeye atıyor. Motosikletleriyle, kaldırımları ve araç trafiğine kapalı yürüyüş alanlarını kullanan kuryeler yüzünden yayalar kaza tehlikesi atlatıyor. Vatandaşlar, yürürken bir anda karşısına çıkan ya da arkasından gelerek, yanından geçen motosikletlerin kendilerine çarpmaması için yol vermek zorunda kalıyor. 

YAYA GEÇİDİNDEN KALDIRIMA ÇIKTI

Konuyu mercek altına alan Hürriyet Ankara, kentin göbeği Kızılay’da kuralları hiçe sayarak paketini yetiştirmeye çalışan bir motosikletli kuryeyi fotoğrafladı. AtatürkBulvarı’nda, 06 ZGS 19 plakalı motosikletiyle Kızılay istikametinde seyreden kurye, Zafer Meydanı’nın olduğu bölgedeki trafik ışığına geldiğinde araçlara kapalı olan yaya geçidine döndü. Yolun karşısına geçmek için yayalarla orta refüjde bekleyen kurye, araçların durmasının ardından yayalarla birlikte hareket etti. Engelli rampasını kullanarak karşı kaldırıma çıkan kurye, yayaların arasından yoluna devam etti.

motosikletli kuryeler
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKP'le Başakşehir Belediyesi'nde FETÖ izleri
AKP'le Başakşehir Belediyesi'nde FETÖ izleri
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru!
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru!